Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту (РДЕ) Києва в іноземній валюті на рівні CCC і короткостроковий РДЕ в іноземній валюті C. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Fitch.
Також агентство підтвердило довгостроковий РДЕ міста в національній валюті на рівні B і національний довгостроковий рейтинг BBB(ukr). Прогноз за довгостроковим РДЕ в національній валюті і національним довгостроковим рейтингом - "Негативний".
"Рейтинги Києва відображають ризик рефінансування за внутрішніми облігаціями з погашенням у жовтні-листопаді 2014 року і валютний ризик за єврооблігаціями з погашенням у другій половині 2015 року. Також рейтинги враховують статус Києва як столиці України та прийнятні бюджетні показники на тлі помірно зростаючого боргу", - наголошується в повідомленні.
За прогнозами Fitch, прямий борг у міста збільшиться до 62% поточних доходів в 2014 році і до 63-65% в 2015 і 2016 роках (у 2013 році - 61%). Fitch розцінює короткостроковий ризик рефінансування у Києва як суттєвий, бо місту необхідно рефінансувати внутрішні облігації на суму 3,5 млрд грн у другій половині 2014 року, у той час як український ринок капіталу має обмежені можливості, і в даний час відчуває стрес. Окрім того, місто буде рефінансувати єврооблігації на 250 млн дол. і внутрішні облігації на 1,9 млрд грн, термін за якими настає у другій половині 2015 року.
В обігу знаходяться дві емісії єврооблігацій Києва (на загальну суму 550 млн дол.), номіновані в доларах США. Схильність міста валютного ризику підвищилася після зниження курсу гривні на 40% в останні три місяці.
Fitch очікує, що Київ збереже прийнятні бюджетні показники в 2014-2016 роках з операційною маржею вище 10% (що на рівні середнього показника в 12,5% у 2013 та 2012 роках). Дефіцит до руху боргу міста за базовим сценарієм Fitch прогнозується на рівні менше 5% від усіх доходів в 2014-2016 роках.
Fitch розглядає статус Києва як столиці України та інтеграцію адміністрації міста з урядом країни як фактор підтримки для рейтингів міста. Політична та економічна значущість Києва для держави здійснює позитивний вплив на бюджет міста і обмежує ризики в періоди стресу.
Економіка міста є добре диверсифікованою і орієнтованою на сектор послуг. На частку Києва припадало 18% валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 році. Хороший соціально-економічний профіль підтримував показники добробуту міста вище середнього рівня в Україні у 2008-2012 роках. У 2012 році валова додана вартість (ВДВ) у міста збільшилася на 1% щодо попереднього року.
У випадку зниження рейтингів України, це призведе до зниження РДЕ міста. Пониження рейтингів також можливе у разі збільшення боргу до рівня, що суттєво вищий за очікування Fitch, в результаті чого Київ не зможе виконувати свої зобов'язання з обслуговування боргу. І, навпаки, у разі підвищення суверенних рейтингів можливе підвищення рейтингів міста, хоча така дія не буде автоматичною.
Нагадаємо, в лютому Fitch Ratings знизило до рівня "CCC" з рівня "B-" довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Києва, Харкова та Одеської області. Крім того було знижено короткострокові рейтинги цих емітентів - до рівня "С" з "В".
Раніше Fitch Ratings знизило до рівня "CCC" з рівня "B-" довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній валюті 13 українських банків. !zn
Читайте також:
Fitch: Українська криза небезпечна для російської економіки
Fitch знизило рейтинг "Укрзалізниці", прогноз - негативний
Агентство Fitch попередило про можливість дефолту уряду України
S&P знизило рейтинги України в іноземній валюті, погіршивши прогноз до "негативного"