S&P знизило рейтинги України в іноземній валюті, погіршивши прогноз до "негативного"

Поділитися
S&P знизило рейтинги України в іноземній валюті, погіршивши прогноз до © rtpc.tv
Агентство пояснює рішення тим, що політична нестабільність в Україні значно загострилася, і тепер Україна оцінюється як має характеристику "проблемного громадянського суспільства з ослабленими політичними інститутами", що зменшує можливості уряду підтримувати своєчасне обслуговування боргу.

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poors знизило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України в іноземній валюті "B/B" до рівня "CCC+/С", погіршивши прогноз по ним з "стабільного" до "негативного".

"На наш погляд, політична нестабільність в Україні значно загострилася. Тепер ми оцінюємо Україну за нашими критеріями, що має характеристику "проблемного громадянського суспільства з ослабленими політичними інститутами", що зменшує можливості уряду підтримувати своєчасне обслуговування боргу", - пояснює S&P своє рішення.

У той же час, агентство підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги України в національній валюті на рівні "B/B".

Довгостроковий рейтинг за національною шкалою S&P знизило з "uaBBB-" до "uaBB".

"Зниження відображає нашу думку про те, що значна ескалація політичної напруженості на Україні робить очікувану фінансову підтримку з боку Росії менше визначеної у разі падіння правління президента Віктора Януковича", - йдеться в повідомленні.

"Негативний прогноз рейтингів відображає нашу думку щодо потенціалу подальшого зниження готовності або здатності уряду до обслуговування боргу в зв'язку зі сформованою політичною ситуацією", - наголошується в звіті S&P.

Агентство може знизити рейтинги, якщо "політичні заворушення призведуть до подальшого зниження адміністративних ресурсів уряду з обслуговування боргу або якщо очікувана фінансова підтримка з Росії не надійде і не будуть знайдені альтернативні джерела фінансування".

Рейтинги України можуть стабілізуватися і в кінцевому підсумку покращитися, якщо політична напруга спаде і будуть знайдені джерела зовнішнього фінансування, йдеться в повідомленні S&P.

В результаті політичної нестабільності курс гривні впав приблизно на 2,9% з початку 2014 року. За оцінкою аналітиків агентства, він стабілізується і буде зберігатися в районі 8,5 грн/.

Нагадаємо, в кінці грудня 2013 року Standard & poor's змінило свій прогноз по кредитному рейтингу України (в національної та іноземної валюті) з "негативного" на "стабільний". Сам рейтинг України збережений на рівні "B-"

На початку листопада 2013 року агентство S&P знизило рейтинг України з B до B - з "негативним" прогнозом. Тоді аналітики пояснили це неготовністю Києва розробити стратегію щодо збереження достатньої кількості іноземної валюти, щоб досягти своїх економічних цілей на зовнішньому ринку.

У жовтні-листопаді аналогічне зниження рейтингів здійснили рейтингові агентства Moody's і Fitch Ratings

Раніше повідомлялося, що політична криза в Україні, пов'язаний з Евромайданом, викликав стурбованість рейтингових агентств. Першими про можливість чергового зниження її суверенних рейтингів заявили в S&P. Як заявляв директор групи суверенних рейтингів S&P Тревор Каллинэн, агентство може знизити рейтинг України з рівня B - у разі подальшого посилення напруженості або ескалації насильства".

У 2014 році Україні потрібно виплатити 17,4 млрд дол. для обслуговування зовнішнього боргу.

При цьому, у 2014 році Національний банк і уряд тільки Міжнародному валютному фонду повинні виплатити 3,66 млрд дол. Проблема посилюється обмеженими можливостями консолідації бюджету, а також низькими темпами економічного зростання протягом найближчих десяти років. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі