Fitch: Українська криза - небезпечна для російської економіки

Поділитися
Fitch: Українська криза - небезпечна для російської економіки Українська криза - небезпечна для російської економіки © profi-forex.org
Розвиток і вихід з української кризи залишаються дуже невизначеними, але ризик того, що вона викличе масштабний відтік капіталу, є фактором вразливості для платіжного балансу.

Аналітики агентства Fitch Ratings вважають, що українська криза послаблює шанси Росії на довгострокове оздоровлення економіки, оскільки вона вже спровокувала відтік капіталів. За перший квартал цього року чистий відтік капіталу з Росії перевищив 50 млрд дол.

Як мовиться у звіті "Росія/Україна: остання інформація щодо суверенних емітентів", відтік капіталу в першому кварталі 2014 року вказує на один із ключових ризиків для російської економіки і суверенної кредитоспроможності. Дані підтверджують прискорення відтоку капіталу на тлі української кризи, а також введення і можливого посилення санкцій.

Потенційний вплив санкцій на російську економіку і ділове середовище був основним фактором для перегляду агентством прогнозу за суверенним рейтингом Росії "BBB" на "Негативний" у минулому місяці.

ТАКОЖ: Fitch змінило прогноз рейтингів Газпрому, РЖД і низки російських держкомпаній на "негативний"

Центральний банк Російської Федерації (ЦБ РФ) повідомив, що чистий відтік капіталу приватного сектора склав 50,6 млрд. дол. у першому кварталі. Це найвищий квартальний відтік з кінця 2008 року, і дані щодо відтоку за 2014 рік вже наближаються до показника за весь минулий рік у 59,7 млрд. дол. Представляючи вчора нові прогнози уряду, міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв зазначив, що відтік капіталу може досягти 100 млрд. дол. в 2014 році, а зростання ВВП може уповільнитися приблизно до 0,5% за відсутності послаблення бюджетного правила в Росії.

Аналітики агентства вважають, що українська криза посилює більш довгострокове уповільнення російської економіки, яка вже стикається з падінням інвестицій і стійким відтоком капіталу. Нещодавно Fitch переглянуло у бік зниження прогноз зростання на 2014 рік до рівня трохи менше 1% з ризиком погіршення у разі подальшого скорочення інвестицій такими ж темпами, як у першому кварталі.

Тим не менш, профіцит рахунку поточних операцій збільшився до 27,6 млрд. дол. на кінець першого кварталу 2014 року порівняно з 24,3 млрд. дол. на рік раніше, оскільки імпорт скорочувався швидше за експорт після зниження курсу національної валюти - споживча довіра є відносно стійкою на відміну від ділової довіри. Fitch переглянув свій прогноз щодо профіциту рахунку поточних операцій у бік підвищення: до 1,5% ВВП в 2014 році, аналогічно у 2013 році.

Вплив відтоку капіталу на резерви ЦБ РФ стримується за рахунок збільшення рефінансування за допомогою валютних свопів між російськими банками і центральним банком. Резерви скоротилися на 4,6% - до 486 млрд. дол. в першому кварталі. Тим часом, частка російських внутрішніх держоблігацій у нерезидентів зменшилася лише незначно, до 22,2% від загального обсягу на початок березня порівняно з 23,9% на початок січня згідно з даними ЦБ РФ.

Подальший розвиток найближчим часом і вихід з української кризи залишаються дуже невизначеними, але ризик того, що вона викличе масштабний відтік капіталу, є фактором вразливості для платіжного балансу. Суверенний рейтинг Росії буде чутливим до послаблення платіжного балансу, яке призведе до суттєвого зменшення резервів. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі