«Якщо буде приватизація, а вона намічається, ми обов’язково братимемо участь. Своїх конкурентів не знаємо», - цитує Дмитра Фірташа агентство «Інтерфакс-Україна». Справді, які можуть бути конкуренти й навіщо їх знати, якщо понад два роки тому Д.Фірташ у прямому телеефірі заявив, що він контролює близько 75% обл- і міськгазів…
Цікаво у зв’язку зі сказаним вище, навіщо голові ради Федерації роботодавців України, голові ради директорів і власникові Group DF Дмитру Фірташу знадобилося на прес-конференції 7 червня заявляти, що поки що не зрозуміло (йому?), яким чином Фонд держмайна України організовуватиме приватизацію.
Як раніше повідомлялося, Фонд держмайна України в липні виставить на приватизаційний конкурс по 25% акцій двох підприємств з газопостачання й газифікації - ПАТ «Миколаївгаз» і ПАТ « Івано-Франківськгаз».
Станом на 15 травня НАК «Нафтогаз України» передала Фонду держмайна 40 із 48 пакетів акцій підприємств з газопостачання та газифікації (обл- і міськгазів), які ФДМ має намір продати. Раніше голова ФДМ Олександр Рябченко повідомляв про плани розпочати приватизацію облгазів шляхом продажу дрібних пакетів акцій на фондовому ринку.
Кабмін України постановою №1053 від 10 жовтня
2011 року вирішив передати держпакети акцій 48 міськ- і облгазів зі статутного капіталу НАК «Нафтогаз України» Фонду держмайна для подальшої приватизації.
Як і у випадку з енергопостачальними й енергогенеруючими компаніями, держава залишить у своїй власності 25-відсотковий пакет акцій міськ- або облгазу. При цьому там, де «Нафтогазу» належить менше 25% акцій міськ- і облгазу, пакети акцій реалізовуватимуться повністю.
Після передачі акцій «Нафтогаз» збереже у своїй власності блокуючі пакети «Вінниця-», «Дніпропетровськ-», «Запоріжжя-», «Івано-Франківськ-», «Крим-», «Кременчук-», «Київобл-», «Львів-», «Луганськ-», «Мелітополь-», «Миколаїв-», «Полтава-», «Рівне-», «Суми-», «Севастополь-», «Тернопіль-», «Тернопільміськ-», «Хмельницьк-», «Чернігів-», «Бережани-», «Борщів-», «Бучач-», «Гадяч-», «Гусятин-», «Заліщики-», «Збараж-», «Зборів-», «Кременець-», «Лубни-», «Монастириськ-», «Підволочиськ-», «Тисмениця-», «Теребовля-», «Умань-», «Шепетівкагаз».