Фельдхузен озвучила бачення Німеччини щодо ролі Росії в цінах на газ та як це вплине на сертифікацію "Північного потоку-2"

Інфографіка
Поділитися
Фельдхузен озвучила бачення Німеччини щодо ролі Росії в цінах на газ та як це вплине на сертифікацію
Заяви Анки Фельдхузен дисонують із даними, які наводять в компанії "Оператор газотранспортної системи України".

Газопровід "Північний потік-2" не буде запущено протягом найближчих півроку, але це не є кроком з боку Німеччини у відповідь на дії Росії на газовому ринку. Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдхузен в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", наголосивши, що немає  вини Росії в дефіциті газу в Європі та, відповідно, в рекордних цінах на газ.

Посол зазначила, що німецький федеральний регулятор відклав сертифікацію "Північного потоку-2" як незалежного оператора з транспортування газу, оскільки зрозумів, що спочатку потрібно зробити анбандлінг, і без цього не варто працювати далі.

"Ця інституція - Bundesnetzagentur - діє виключно за законами Німеччини та європейськими законами. Вони бачили, що потрібно зробити анбандлінг спочатку. Я гадаю, що вони зрозуміли, що без цього не варто працювати далі", - пояснила вона.

Фельдгузен наголосила, що це не було кроком з боку Німеччини у відповідь на шантаж Росії.

"Ні, зовсім ні. Ми всі думаємо, що Росія має зацікавленість отримати сертифікацію швидше, а не пізніше. Однак наразі це точно не буде швидше. Якщо вони анбандлінг не зроблять, то і сертифікації не буде. У Bundesnetzagentur працюють бюрократи, і якщо немає умов для сертифікації, тоді її і не буде. Росія знає про це. Те, що ми маємо проблему з постачанням енергії наразі - це інший виклик, ми над цим усі працюємо, не лише Німеччина, а й інші країни. Але я гадаю, що той факт, що Bundesnetzagentur зупинив сертифікацію не має зв'язку з цією кризою", - розповіла вона.

За її словами, перша причина високих цін на газ - це той факт, що на європейському ринку мало газу.

"Нідерланди, Норвегія постачають менше газу. Ми знали про це. Поганим сюрпризом було те, що скраплений газ іде повністю в Азію, тому що там вищі ціни. Тобто це комерційне рішення. Росія постачає газ, поки що в рамках угод. Якщо дивитися на річні або на місячні обсяги, вони в листопаді постачали навіть більше, ніж раніше. Ми за цим дуже уважно спостерігаємо, але поки що ці природні причини більше впливають на ціну газу", - додала дипломат.

Фельдгузен запевнила, що у разі використання Росією газу як зброї Німеччина вживатиме відповідних заходів.

"Ми уважно спостерігаємо за ситуацією, і у разі використання Росією газу як зброї вживатимемо відповідних заходів", - повідомила посол.

Нагадаємо, Росія з кожним місяцем зменшує обсяги транзиту природного газу до Європи, стверджує керівник Оператора ГТС України Сергій Макогон.

Так, з 1 жовтня транзит через Україну впав до 86 млн кубометрів на добу. З 1 листопада транзит через Україну вчергове зменшився – до 57 млн кубометрів на добу.

Росія також припинила прокачування газу до Європи газопроводом Ямал-Європа.

Перед тим голова Оператора ГТС України Сергій Макогон заявив, що "Газпром" відбирає газ зі своїх і так критично порожніх європейських сховищ. Він також спростував інформацію про збільшення постачання газу до Європи. Насправді, російський монополіст не бронював додаткових обсягів транзиту, а просто повернувся до законтрактованих обсягів.

Нагадаємо, що транзит газу через ГТС України у січні-жовтні 2021 року становив 35,3 млрд куб. м, що на 21,6% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (45 млрд куб. м), та на 56,7% менше, ніж за 10 місяців 2019-го (81,5 млрд куб. м).

Раніше "Газпром" відмовлявся бронювати додатковий транзит через територію України та Польщі на перший квартал 2022 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі