Державна аудиторська служба провела ревізію діяльності НАЕК "Енергоатом" за 2018-2021 роки та виявила фінпорушення та недоліки на загальну суму 13 млрд грн. Про це повідомляє проект "Марлін" із посиланням на лист служби до Кабміну.
Аудитори виявили такі джерела порушень:
- порушення у сфері закупівель – 9,3 млрд гривень;
- втрати фінансових (матеріальних) ресурсів – 2,1 млрд. грн.;
- неефективні управлінські дії або ризикові операції, що спричинили втрати фінансових та матеріальних ресурсів – 1,4 млрд грн;
- неефективні управлінські дії чи ризикові операції, що можуть призвести до втрат надалі – 217,9 млн. грн.
"Матеріали ревізії передані до Національного антикорупційного бюро України для розгляду та ухвалення відповідного рішення", - зазначили аудитори.
За результатами ревізії аудиторська служба також оформила доручення Міністерству енергетики: "Вжити заходів щодо врегулювання питання боргів за реалізовану електроенергію, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для АЕС та зберігання радіоактивних відходів".
Нагадаємо, що в Україні вперше підключили до мережі усі 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вранці 30 січня у роботу було введено енергоблок №4 Рівненської АЕС.
Експерти почали висловлювати припущення, чому в Україні обвалилися ціни на оптовому ринку електроенергії. На думку аналітиків ZN.UA, єдина причина – таким чином ринок відреагував на включення 15 енергоблоків АЕС.