Експерти розповіли про перші 5 кроків для захисту прав громадян після деокупації – UIF

Поділитися
Експерти розповіли про перші 5 кроків для захисту прав громадян після деокупації – UIF © depositphotos/blurAZ1
Перш за все необхідно провести комплексний аудит власності і виконати іншу складні підготовчу роботу

Збитки, які завдані українцям російською агресією, за різними підрахунками, перевищують трильйон доларів. разом з тим необхідно створити вже зараз, не очікуючи повного звільнення територій від окупантів, надійні механізми для захисту прав українських громадян, зазначив під час презентації доповіді експертів Українського інституту майбутнього «Майнова агресія Кремля» виконавчий директор UIF Анатолій Амелін.

На думку очільника експертної організації, передумови для майнової агресії Кремля існували ще з 90-х років. Майже у кожної родини були рахунки у Сбербанку. Ці гроші були виведені в Росію. «За моїми підрахунками, з урахуванням вартості грошей у часі, це сотні мільярдів гривень», – зауважив Анатолій Амелін. 

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України почалось системне загарбання ресурсів, майнова агресія як проти бізнесу, так і громадян, агресивна політика окупаційної влади щодо майнових питань, тотальний перерозподіл власності.

Перші 5 кроків для захисту прав українських громадян від дій окупаційної влади

Ольга Оніщук вважає, що можна виділити 5 кроків, що мають бути першочерговими для реалізації належного захисту майнових прав громадян після деокупації. Ці кроки, на думку авторів доповіді, можна реалізовувати починаючи з завтрашнього дня, не очікуючи повної деокупації територій України:

  • провести комплексний аудит власності, розташованої на тимчасово окупованих територіях.
  • створити Центр протидії майновій агресії Росії;
  • сформувати реєстр майна, доступ до якого тимчасово втрачено внаслідок військової агресії Росії;
  • передбачити спеціальну процедуру державної реєстрації майна, розташованого на тимчасово окупованих територіях;
  • запровадити інститут конвалідації окремих правочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях.

«Ці завдання є не простими, але ми повинні розуміти, що ніхто за нас їх не виконає. Адже після деокопупації захоплених територій наступними хто, туди зайде після ЗСУ будуть вітчизняні юристи і у них буде дуже багато роботи», – вважає Ольга Оніщук, експертка Українського інституту майбутнього.

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, агресивна політика окупаційної влади реалізується чотирма популярними способами: паспортний терор, псевдо-націоналізація, привласнення «безхазяйного» майна, заборона для іноземців на володіння кримськими землями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі