Експерти UIF розповіли про топ-способи майнового терору Росії проти України 

Поділитися
Експерти UIF розповіли про топ-способи майнового терору Росії проти України  © Український інститут майбутнього/uifuture.org
Окупанти відбирають майно непрямими способами чи методами, схожими на грабунок

Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, агресивна майнова політика окупаційної влади реалізується чотирма популярними способами. За повідомленням Українського інституту майбутнього, ці способи активно застосовуються щодо майнових питань на непідконтрольних Україні територіях, повідомила керівниця програми «Правова безпека власності» UIF Ольга Оніщук під час презентації доповіді експертів UIF «Майнова агресія Кремля».

Тотальний перерозподіл власності здійснюється під керівництвом кремлівських кураторів та має чотири тренди для маскування чи виправдання таких грабіжницьких методів панування на окупованих територіях.

Паспортний терор

Цей тренд експерти оцінили як непрямий варіант впливу і майнової агресії. Реалізується він через примушування всіх громадян України, які залишилися на тимчасово окупованих територіях, отримувати громадянство і паспорти Росії. Як встановили експерти наслідком таких дій могла бути перереєстрація власності, що передбачено законодавством РФ. “Якщо цього не відбувалося впродовж відведеного часового проміжку, до власника, який не прийняв громадянство РФ, могли застосуватися різні важелі впливу. Скажімо, соціальні, комунальні, податкові, трудові «антибонуси», або ж навішування ярлика резидента «недружніх країн», що відкривало шлях до націоналізації чи іншого способу експропріації майна”, – зазначають експерти.

“Націоналізація”

Цей тренд майнової агресії став найбільш популярним у Криму, вже під час повномасштабного російського вторгнення на територію України. “Націоналізували” на території Криму майже 2600 різних об’єктів, які належали як громадянам України так і компаніям. Так звані “торги” з реалізації цього майна додали до бюджету країни-агресора понад 1 млрд рублів.

Привласнення «безхазяйного» майна

Цей тренд можна асоціювати зі звичайним захопленням чужої приватної власності, яку на окупованій частині Донеччини називають «інтеграцією активів у економіку республіки». “Попри публічну риторику місцевих колаборантів про те, що цей реєстр буде охоплювати так звані довгобуди, насправді «безхазяйною» визнавалася здебільшого житлова і комерційна нерухомість” – зазначається у дослідженні.

Заборона для іноземців на володіння кримськими землями

Цей спосіб майнової агресії використовували лише на території окупованої української автономії. “Ймовірно, включення тимчасово окупованих регіонів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до переліку прикордонних територій, на яких громадяни України не можуть володіти земельними ділянками, – це лише питання часу”, – вважають автори дослідження.

Як зазначають у дослідженні експерти UIF – це лише частина зі способів, яким здійснюється майновий терор проти українців на окупованих територіях.

Як повідомлялось раніше, росіяни на тимчасово окупованих територіях України прагнуть "націоналізувати" земельні ділянки, які раніше належали місцевим жителям. Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Для того, щоб зареєструвати право власності відповідно до окупаційного законодавства, необхідно отримати паспорт РФ. Відтак, ворог фактично проводить політику шантажу на тимчасово окупованих територіях.

Росіяни погрожують не лише відбирати землю українців, а й все що на цій ділянці побудовано.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі