Податок на предмети розкоші найчастіше включається урядами в пакет жорстких заходів, щоб зробити цей пакет більш презентабельним. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив екс-прем'єр-міністр Італії Маріо Монті.
Коментуючи слова журналіста ZN.UA про те, що українське суспільство після довгих розмов про необхідність податку на розкіш отримало лише фікцію, Монті підкреслив, що ця проблема торкнулася не тільки України.
"Цей податок найчастіше включається урядами в пакет жорстких заходів, щоб зробити цей пакет більш прийнятним і презентабельним для громадської думки як раз з точки зору соціальної справедливості", - підкреслив він.
При цьому Маріо Монті висловив упевненість, що хороша податкова система повинна мати досить високий ступінь прогресивності (це означає, що шкала податкових ставок не постійна, а зростає із збільшенням доходів).
"Звичайно, багаті можуть знаходити різні способи ухиляння від оподаткування з допомогою тих чи інших схем його мінімізації, у тому числі через зарубіжні офшорні компанії тощо. Але зараз у багатьох країнах це стало значно складніше, і ми, наприклад, впровадили абсолютно повну прозорість усіх банківських трансакцій для податкових органів. Також ми впровадили граничну суму для платежів готівкою. Пан Берлусконі дуже активно протестував, коли ми це робили. Одним з його аргументів у суперечці зі мною було: "А що, коли чоловік захоче відвідати ювелірний магазин і купити щось не для дружини?.." Але це буде окрема велика тема, якщо ми перейдемо на розповіді про мого попередника", - сказав екс-прем'єр.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Маріо Монті. !zn
Читайте також:
МВФ рекомендує Україні збільшити податки для багатих
Українські мільярдери підтримали введення податку на багатство
Багаті не платять податки, тому що закон дозволяє їм цього не робити
В Україні 1,5% автівок обкладуть податком на розкіш
Уряд пообіцяв не поширювати податок на багатство на середній клас