Про це на сторінках Financial Times пише економіст і старший науковий співробітник Інституту світової економіки Петерсона у Вашингтоні Андерс Аслунд. Він порівнює вплив санкцій Заходу на Росію з горезвісним банкротством Lehman Brothers, яке призвело до фінансової кризи в 2009 році.
Через економічні обмеження ЄС і США Росія з червня не отримувала жодних інвестицій з-за кордону. Володимир Путін розраховував замінити європейські гроші вливаннями з КНР. Однак навіть китайські банки не захотіли жертвувати своїми відносинами із Заходом заради Росії.
Відтік капіталу з країни в цьому році склав 125 мільярдів доларів. А валютні резерви Росії зменшилися до 202 мільярдів доларів, у той час як державний борг станом на кінець 2014-го складає 600 мільярдів. Наступного року Москва повинна виплатити 100 мільярдів доларів згідно з борговими зобов'язаннями. Це означає, що валютні резерви, на які розраховує Путін в своїй політиці, закінчаться вже в короткостроковій перспективі.
Під тиском обвалу цін на нафту, рубль знецінюється, а довіра до нього падає. Центробанк намагається врятувати національну валюту, "але всі його дії безпорадні", - пише економіст.
На думку Аслунда, що б не робив головний російський банк, криза все одно буде посилюватися.
"Оскільки в корені проблеми лежать західні санкції, єдиним реалістичним її вирішенням лишається добитися скасування цих обмежень. Кремль може цього досягти, якщо повністю і напевне виведе свої війська і озброєння зі Східної України", - пише Аслунд.
Оглядач видання The Telegraph писав, що Росія не контролює свою економіку і ризикує повторити долю СРСР. Падіння рубля змусило мінфін РФ продавати валютні залишки федерального бюджету. Йдеться про залишки федерального бюджету на рахунках казначейства, пояснили в прес-службі Мінфіну. Раніше видання The Guardian писало, що Росія програла в економічній війні із Заходом.