Росія програла в економічній війні із Заходом – The Guardian

Поділитися
Росія програла в економічній війні із Заходом – The Guardian Путін програв економічну війну проти Заходу.
Програвши в економічному полі, Кремль може нарешті відступити від України.

Те, що відбувається з російським рублем, можна назвати лише повномасштабною валютною кризою. Навіть різке підняття основної процентної ставки не врятувало гроші Росії на міжнародних ринках. Можна сказати, що Росія вела економічну війну проти Заходу і програла її.

Так економічну кризу в Росії описує редактор The Guardian Ларі Елліотт. Він порівнює президента Володимира Путіна з канцлером казначейства Великобританії Норманом Ламонтом, який під час кризи в 1992 році теж вирішив підняти основну процентну ставку до 15% попри те, що економіка була в скруті.

"Росія в ще гіршому становищі, ніж Великобританія 22 роки тому. З розбитим промисловим сектором, вона надто залежна від масштабних продажів нафти і газу у той час, коли ціна бареля впала так низько, що проломила підлогу", - пише оглядач.

Він нагадує, що ще влітку "чорне золото" коштувало 115 доларів, а нині – вдвічі менше. На думку автора, це сталося тому, що Захід знає про слабке місце Росії.

"Коли санкції проти Москви за підтримку терористів на Сході України не подіяли, США і Саудівська Аравія вирішили вдарити по Росії обвалом ціни на нафту. Обидві країни від цього постраждали, однак російська економіка відчула значно сильніший біль. Не виключено, що це правда", - йдеться в статті.

З одного боку, дешева нафта призведе до стрімкішого розвитку світової економіки, тому що в споживачів лишиться більше грошей на витрати, а в бізнесу з'явиться додаткова готівка для інвестицій. В результаті ціна на нафту зросте, але не зараз. В короткостроковій перспективі вартість бареля буде падати.

Тож Росія зараз дійшла до моменту, коли єдине, що їй лишилося – це підняти базову процентну ставку. І оскільки це не подіяло, стає важко спрогнозувати, що може змінити тяжку економічну ситуацію. Більше того, політична еліта в Москві не хоче більше втрачати свої активи.

Таким чином перед Росією постає вибір: або дозволити рублю падати, аж поки він не зупиниться на рівні, продиктованому ринком, або ж посилити контроль Кремля над економічними процесами.

Читайте також: Євросоюз зобов'язав Сербію ввести санкції проти Росії в обмін на вступ до ЄС

"Термін "Ідеальний шторм" дуже добре підходить для опису економічного становища Росії. Країна має знищену валюту, обвалену економіку і занадто високий рівень базової процентної ставки. Питанням залишається, як Путін відреагує на це. Якщо Москва пом'якшить свою позицію щодо України, це означатиме, що Захід успішно виконав свою місію. Але також економічна агонія може ще більше розлютити пораненого ведмедя", - пише оглядач.

Сьогоні видання Time писало, що конфлікт Росії з Україною перейде в економічне поле. В Кремлі заговорили про приналежність Донбасу до України і, водночас, про зв'язки між українською і російською економіками. Раніше оглядач американського журналу Forbes писав, що конфлікт в Україні покладе кінець владі Путіна. Найближчим часом Росія наблизиться до тієї межі, коли стане зрозуміло, що агресивна зовнішня політика Путіна лише шкодить Росії і відкидає її в похмуре радянське минуле.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі