Як і в будь-якій організації, ефективність виконання Державною фіскальною службою покладених на неї функцій залежить від ефективності побудови бізнес-процесів усередині. Протягом минулого року Мінфіном і ДФС було проведено кілька діагностик роботи ДФС: технічною місією МВФ, Офісом технічної підтримки Казначейства США, відомою консалтинговою компанію, яку залучали до реформування податкових адміністрацій у багатьох країнах.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Яна Бугрімова, директор Департаменту податкової політики Міністерства фінансів України, яку два роки Кабмін не затверджував на посаді заступника міністра, і яка звільняється з Мінфіну разом з Олександром Данилюком.
"Підсумовуючи виконані діагностики та надані оцінки, можна виокремити такі основні напрями вдосконалення операційних процесів усередині ДФС: автоматизація ключових функцій ДФС, застосування сучасних методів податкового контролю; повноцінне запровадження ризик-орієнтованого підходу в діяльності ДФС; втілення комплексного підходу щодо підвищення рівня добровільної сплати податків; організація роботи персоналу, - вказує експерт. - Проте всіх цих змін недостатньо для того, щоб комплексна реформа ДФС відбулася. Змінити внутрішню культуру в ДФС, або ж філософію, є ключовим завданням. Інакше комплексну реформу здійснити неможливо. Це довгострокове завдання, яке може бути втілене зі зміною підходів і принципів роботи. Для того, щоб це сталося, всередині ДФС повинні працювати люди, які, окрім професійних навичок, є носіями цієї нової філософії. Впевнена, що завданням керівництва ДФС повинно бути виявлення всередині та залучення ззовні таких людей".
Детальніше про необхідність термінових реформ у податковій службі читайте у матеріалі Яни Бугрімової "Кредит недовіри" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".