"Доступні кредити 5-7-9%" та "єОселя": скільки грошей видали в перший тиждень весни

Поділитися
В Україні триває кредитування за двома державними програмами.

За перший тиждень березня в межах державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці отримали від уповноважених банків 584 кредити на загальну суму 2,3 млрд грн, повідомляє пресслужба Мінфіну. Зокрема від банків державного сектору економіки ("Укрексімбанк", "Ощадбанк", "Приватбанк", "Укргазбанк") – 488 кредитів на 1,5 млрд грн.

Загалом за час дії воєнного стану в Україні видано 47 584 доступних кредити на загальну суму 191,3 млрд грн (у тому числі банками державного сектору – 35 479 кредитів на 97,2 млрд грн), з яких станом на 4 березня поточного року:

  • 14,57 млрд грн – на інвестиційні цілі;
  • 8,68 млрд грн – як антикризові кредити;
  • 3,72 млрд грн – як рефінансування попередньо отриманих кредитів;
  • 36,63 млрд грн – кредити для сільськогосподарських товаровиробників;
  • 57,66 млрд грн – на антивоєнні цілі.

За програмою доступного іпотечного кредитування "єОселя" минулого тижня українці отримали 204 кредити на 351 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 115 військовослужбовців та силовиків, 15 педагогів, 14  медиків та 2 науковці;
  • кредити під 7% отримали 47 українців без власного житла, 5 ВПО та 6 ветеранів.

Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (150 кредитів), в той же час 45 українців взяли кредит на купівлю квартири у забудовника, 9 - квартири в будинку, який зводиться.

Також за повідомленням "Укрфінжитло", у лютому 2024 року за програмою "єОселя" банки акредитували п’ятьох девелоперів, які продають квартири у п’яти побудованих ними житлових комплексах в іпотеку на стадії будівництва.

Раніше ми писали про те, що потреба у кредитуванні є у 70% українців, понад половина з них беруть позички або користуються кредитним лімітом "до зарплати". Решта кредитуються для купівлі меблів, побутової техніки, одягу, медикаментів та іншого. А про тенденції в мікрокредитуванні після 24 лютого 2022 року читайте більше в статті Віктора Конева "Мікрокредити: вже підтримка чи ще боргова яма?" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі