Скільки людей в Україні потребують мікрокредитів до зарплати: названо цифру

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Скільки людей в Україні потребують мікрокредитів до зарплати: названо цифру © freepik/freepik
За даними офіційної статистики, ріст зарплат мав би перекрити показник інфляції.

Сектор мікрокредитування важливий і потрібний, особливо зараз, коли багато українців втратили стабільний дохід, не одержують вчасно зарплати або живуть на голу ставку, очікуючи, коли ж у роботодавця справи нарешті налагодяться. Про це йдеться у статті для ZN.UA Віктора Конева «Мікрокредити: вже підтримка чи ще боргова яма?».

«13% населення України користуються мікрокредитами. Причина в тому, що війна суттєво вплинула на фінансове становище кожної людини. Мікрокредити — це «плече підтримки» в тих чи інших непередбачуваних обставинах», - говорить президент Асоціації українських банків Андрій Дубас, використовуючи дані з дослідження стану сектору мікрокредитування та попиту на його послуги.

За його словами, 67% опитаних відповіли, що беруть мікрокредити для вирішення нагальних матеріальних проблем, тобто щоб дожити до зарплати.

За даними Держстату, 2023 року середня зарплата в країні становила 17 442 грн і була вищою на 18% за середню оплату праці 2022 року. Річна інфляція у 2023 році, за даними Держстату, складала 5,1%. Тобто зростання середньої зарплати мало б перекрити інфляцію.

Однак 30% населення грошей однаково не вистачає.

«Або дані про інфляцію не такі оптимістичні, як нам розповідають, або рівень нерівності в країні став набагато вищим, і ті, хто опинився за межею бідності, вже випали з офіційного обліку доходів», - пише автор.

Тому, за його словами, саме в більшості, яка ледь зводить кінці з кінцями, й виникає потреба в «дружньому плечі», яке, щоправда, позичає гроші під величезні відсотки.

Нагадаємо, в Україні з січня по вересень 2023 року оформили 6 млн позик на загальну суму 29,1 млрд грн. Це більше, аніж за весь 2022 рік, але у 1,8 разів менше, ніж у відповідний період 2021 року. Тоді українці оформили 10,8 млн мікропозик на суму 48,4 млрд грн.

Станом на кінець вересня борги українців перед мікрофінансовими організаціями досягли 9,44 млрд грн. Навіть попри те, що громадяни активно гасили свої заборгованості протягом 2022 року й помітно скоротили суму загального боргу, вже цьогоріч він знову збільшився на 1,4 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі