Українці захопилися мікрокредитами: як зросла середня сума позик і борги за ними

Поділитися
За дев’ять місяців населення набрало 29,1 млрд грн.

Громадяни продовжують набирати мікрокредити у 2023 році. З січня по вересень 2023 року було оформлено 6 млн позик на загальну суму 29,1 млрд грн. Про це повідомляє "Опендатабот".

Це вже більше, аніж за весь 2022 рік, але у 1,8 разів менше, ніж у відповідний період 2021 року. Тоді українці оформили 10,8 млн мікропозик на суму 48,4 млрд грн.

У середньому на місяць у третьому кварталі реєструвалося 715 тисяч нових мікропозик.

Окрім збільшення кількості мікрокредитів, зросла й середня сума кредиту та загальна заборгованість українців за ними.

Тривожним показником у третьому кварталі є середній розмір мікрокредиту — 4985 грн. Це найбільша сума від початку повномасштабного вторгнення та майже на третину більше, аніж у відповідному періоді 2021 року.

У 2023 році кількість укладених договорів збільшується на 7% щокварталу.

Так, станом на кінець вересня борги українців перед мікрофінансовими організаціями досягли 9,44 млрд грн. Навіть попри те, що українці активно гасили свої заборгованості протягом 2022 року й помітно скоротили суму загального боргу, вже цьогоріч він знову збільшився: на 1,4 млрд грн. Варто зазначити, що понад половина нових боргів — 757 млн грн — виникла в першому кварталі цього року.

Раніше ми писали, що закон, який 22 листопада прийняла Верховна Рада, встановлює граничний розмір вартості кредиту для споживача та передбачає поетапне зниження максимальної денної ставки у не більше ніж 1% на день (сьогодні вона може сягати близько 1500%–1800% річних).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі