Допоки в Україні існуватиме структура, яка сьогодні називається "Нафтогаз", енергетична криза не скінчиться - експерт

Поділитися
Допоки в Україні існуватиме структура, яка сьогодні називається © Укргазвидобування / Facebook
Кому б не належало видобування, транспортування та переробка нафти та природного газу, в Україні все відбувається за схемами 90-х, насадженими нам з Росії.

"Нафтогаз" - це структура, на яку сьогодні зав'язана економіка країни, але фактично її ніхто не контролює, і допоки триватиме ця ситуація, енергетична криза в Україні не скінчиться, а ціни будуть лише підвищуватися. Такий висновок можна зробити з інтерв'ю i-ua.tv керівника проєкту Єдиної державної системи моніторингу ПЕК та ЖКГ Анатолія Любаревича

"Це надструктура, яка була штучно створена ще в 90-х роках", - зазначив Любаревич, говорячи про "Нафтогаз".

Він пояснив, що "Нафтогаз" - це умовна назва тієї схеми, яка існує в Україні з 90-х, і яка призвела до нинішньої енергетичної кризи.

"Це трапилося ще в 90-ті роки. Правлять нами через схеми Москви і по сьогоднішній день. Кому б не належало видобування, транспортування та переробку нафти та природного газу, схеми нікуди не ділися. Зараз це належить Нафтогазу, якому дозволили все монополізувати. На сьогодні вони і добувають, і виставляють оплату. По суті було створено ринок без ринку, тому куди б не відправляли кошти, вони через різні розрахункові центри та банки попадають в офшори", - стверджує експерт.

На його думку, саме через офшори, основні з яких знадяться в Панамі та на Кіпрі, а також офшорні схеми, на сьогодні виникла ситуація з можливим дефолтом "Нафтогазу".

"Все це призведе до того, що ось-ось Нафтогаз зможе оголосити дефолт. Але все це штучно. Адже Нафтогаз не прив’язний до ринку. Нам ніхто не забороняв розраховуватися за наш газ у нацвалюті, адже газ наш. Він добувається за рахунок нашої грошової одиниці — гривні. Якщо за кордоном все працює в автоматизованому режимі, то у нас все в ручному. Тобто з людей стягують платежі у гривні, а для розрахунків завжди використовують валюту. Але виникає питання, з якої статі, якщо у нас свій газ та своє видобування", - зауважив експерт.

"Тому всі розмови Нафтогазу про дефолт штучно створені, бо ніхто його не контролює, ні Нацбанк, ні Мінфін. Це ніколи не закінчиться, поки не будуть зведені баланси. Зокрема, скільки ми добуваємо газу, скільки транспортуємо та скільки споживаємо. Тобто скільки споживають газу громадяни, а скільки підприємства", - додав він.

За словами Любаревича, існування такої структури як "Нафтогаз" є причиною того, що в Україну не йдуть інвестори.

"З нами бояться працювати інвестори. Адже у нас немає ніяких регламентів, як працює Нафтогаз. Це вузол, де проїдається вся економіка, та ніхто не слідкує за собівартістю. У нас собівартість — кров економіки. Цю собівартість штучно підвищили так, що вона коштує значно більше. Як мінімум собівартість наших ресурсів коштує в два рази дорожче, ніж у будь-якій країні світі на внутрішньому ринку. Тобто ми купуємо газ у спекулянтів на спотових ринках та все проїдаємо через собівартість", - наголосив експерт.

Він зазначив, що в країні фактично відсутній постійно діючий енергомоніторинг.
"Нагадаю, що енергоаудит та постійно діючий моніторинг — це різні речі. Адже аудитом все одразу не покриєш. Тому доки у нас в країні не буде персональної відповідальності, схеми з розкрадання будуть продовжуватися. У нас немає системи. Всі торгують газом, нафтою та просять мільярди, кажучи про збитковість", - стверджує експерт.

Чому "Вигода «Нафтогазу» не тотожна вигоді України", - читайте про це в матеріалі Алли Єрьоменко на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі