Доля "Турецького потоку" під питанням через сумнівну рентабельність – Der Standard

Поділитися
Доля Спорудження "Турецький потік" під питанням. Ілюстрація © ukrtrip.com
Москва не хоче давати Анкарі знижку на газ, не бажає втрачати гроші і не знає напевне, куди її нова ГТС повинна вести.

Майбутнє російської ГТС "Турецький потік" під великим питанням через сумнівну рентабельність такого амбітного проекту.

Про це на сторінках Der Standard пише Андре Баллен, нагадуючи, що Москва заморозила будівництво першої гілки системи. Компанія South Stream Transport, яка належить "Газпрому", розірвала контракт на 2,2 мільрди доларів з італійським підрядником Saipem. В "Газпромі" запевняють, що це ще не означає відмову від спорудження "Турецького потоку". Також російська енергетична компанія пояснила, що не змогла дійти згоди з італійським підрядником у низці технічних питань.

Але, пише оглядач, в ходять чутки, що справа зовсім не в цьому. Москва і Анкара досі не можуть дійти згоди щодо знижки ціни на газ на 10%, яку вимагає турецька сторона. Зокрема, росіяни не уже хочуть її надавати. Також не відомо, в якій країні зупинеться "Турецький потік".

Раніше припускалося, що кінцевою точкою стане Македонія. Але офіційний Скоп'є оглядається на рішення Єврокомісії, яка скептично ставиться до російського енергетичного поекту. Зокрема, автор нагадує, що Брюссель був нещадним до попередньої подібної ГТС – "Південного потоку".

Тому експерти сумніваються, що "Турецький потік" хоч колись буде споруджений.

"За нинішніх умов, зважаючи на опір з боку Заходу і перспективи відновлення поставок з Ірану, рентабельність проекту виявиться під питанням", - вважає головний експерт Союзу нафтогазових промисловців Росії Рустам Танкаєв.

В грудні 2014 року через позиції Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.

Планується, що роботи для будівництва "Турецького потоку" почнуться в кінці червня, запустити його в "Газпромі" планують з 2019 року, якраз після того, як РФ збирається відмовитися від переукладення транзитного контракту з Україною.

У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії та Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту. Втім, "Турецький потік" не схвалює сам Євросоюз.

"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів і пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у його будівництві.

З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі