"Газпром" зупиняє частину робіт по "Південному коридору" і скасовує тендери на 50 млрд рублів – ЗМІ

Поділитися
"Газпром" зупиняє частину робіт по "Південному коридору" і скасовує тендери на 50 млрд рублів – ЗМІ Мабуть, незрозуміла ситуація з "Турецьким потоком" зробила свій вплив на будівництво "Південного коридору"
Раніше російський газовий монополіст скасував тендери на чотири об'єкти на суму 10,8 млрд рублів.

"Газпром" призупиняє частину робіт за проектом "Південний коридор", який передбачає збільшення поставок газу в центральні і південні регіони Росії, а також подачу газу в газопровід "Турецький потік", повідомляє з посиланням на свої джерела РИА Новости.

Крім цього, "Газпром" скасував близько 20 тендерів на загальну суму понад 50 млрд рублів з добудови компресорних станцій та лінійних частин ниток "Південного коридору". Раніше російський газовий монополіст повідомив про скасування тендерів на чотири об'єкти на суму 10,8 млрд рублів.

8 липня "Газпром" розірвав контракт з італійської компанії Saipem на будівництво "Турецького потоку". Російська компанія несподівано розірвала даний контракт у той момент, коли трубоукладчик Saipem - Castoro Sei встав на якір у районі міста Анапи, звідки він планував почати будівництво газопроводу. Тепер на додаток контрактом на будівельні роботи "Газпрому" доведеться виплатити Saipem близько 300 млн дол за шестимісячний простий кораблів з моменту припинення "Південного потоку" і початку реалізації "Турецького потоку".

В грудні 2014 року через позиції Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна сторони домовилися про новий газопровід "Турецький потік". За задумом РФ, газопровід повинен пройти через територію Туреччини на кордон з Грецією і далі до австрійського хаба в Баумгартені.

Планується, що роботи для будівництва "Турецького потоку" почнуться в кінці червня, запустити його в "Газпромі" планують з 2019 року, якраз після того, як РФ збирається відмовитися від переукладення транзитного контракту з Україною.

У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії та Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту. Втім, "Турецький потік" не схвалює сам Євросоюз.

"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів і пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у його будівництві.

З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі