Десять українських банків у Криму втратили ліцензії

Поділитися
Десять українських банків у Криму втратили ліцензії
Припинено діяльність банків "Південний", "Хрещатик", а також Укргазбанку, Українського інноваційного банку, Державного експортно-імпортного банку України, Фінбанку, Південкомбанку, Європейського газового банку, Піреус банку і Брокбізнесбанку.

Центральний банк Російської Федерації припинив діяльність структурних підрозділів 10 українських банків на території Криму і Севастополя. Про це йдеться в повідомленні ЦБ.

Зокрема, припинено діяльність банків "Південний", "Хрещатик", а також Укргазбанку, Українського інноваційного банку, Державного експортно-імпортного банку України, Фінбанку, Південкомбанку, Європейського газового банку, Піреус банку і Брокбізнесбанку.

Нагадаємо, раніше ЦБ Росії заборонив дев'яти українським банкам працювати в Криму. Рішення набуло чинності з 26 травня. Банкам заборонено здійснювати будь-які операції, виняток становить лише передання активів та зобов'язань.

Як пояснили в ЦБ РФ, припинення діяльності означає заборону здійснення цими банками в Криму "банківських та інших операцій, за винятком операцій, пов'язаних з переданням активів і зобов'язань".

Після цього рішення ЦБ українським банкам потрібно буде передати (продати права вимоги. - ред.) депозитні вклади кримчан російському "Фонду захисту вкладників". І вже він буде повертати компенсаційні виплати за вкладами.

Під заборону потрапив один державний банк "Ощадбанк", а також вісім комерційних банків - "Укрсоцбанк", "УкрСиббанк", "Дельта Банк", банк "Форум", АвтоКразБанк", Platinum Bank ("Платинум Банк"), "Марфін Банк" та "Міський комерційний банк".

Відзначимо, що всі українські банки так і не можуть здійснювати свою діяльність в Криму - це заборонив Національний банк України ще з 6 травня до завершення російської окупації. "Окупація території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя порушила роботу банківської системи в регіоні, що призвело до виникнення загрози інтересам вкладників та інших кредиторів банків", - підкреслюється в повідомленні українського регулятора.

Як нагадали в НБУ, згідно з законом про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України, відповідальність за відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної в результаті тимчасової окупації юридичним і фізичним особам у повному обсязі покладають на державу, яка здійснює окупацію. !zn

Читайте також:

Крим перейшов на російський рубль

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі