Центральний банк Росії заборонив дев'яти українським банкам працювати у Криму. Рішення набуло чинності з 26 травня. Банкам заборонено здійснювати будь-які операції, виняток становить лише передання активів та зобов'язань.
Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті ЦБ РФ у понеділок.
"У зв'язку з невиконанням зобов'язань перед кредиторами (вкладниками), ... Банк Росії прийняв рішення №№... про припинення з 26 травня 2014 року діяльності на території Республіки Крим та на території міста федерального значення Севастополя відокремлених структурних підрозділів наступних кредитних установ", - йдеться в повідомленні російського регулятора.
Як пояснює ЦБ РФ, припинення діяльності означає заборону здійснення цими банками в Криму "банківських та інших операцій, за винятком операцій, пов'язаних з переданням активів і зобов'язань".
Після цього рішення ЦБ, українським банкам потрібно буде передати (продати права вимоги - ред.) депозитні вклади кримчан російському "Фонду захисту вкладників". І вже він буде повертати компенсаційні виплати за вкладами.
Центробанк РФ пояснює своє рішення тим, що його продиктовано "завданнями захисту інтересів вкладників і клієнтів, законні права яких порушено", у тому числі внаслідок фактичної зупинки роботи підрозділів цих банків на півострові, а також відсутності перспектив відновлення ними діяльності".
Під заборону потрапили один державний банк "Ощадбанк", а також вісім комерційних банків - "Укрсоцбанк", "УкрСиббанк", "Дельта Банк", банк "Форум", АвтоКразБанк", Platinum Bank ("Платинум Банк"), "Марфін Банк" та "Міський комерційний банк".
Відзначимо, що всі українські банки так і не можуть здійснювати свою діяльність у Криму - це заборонив Національний банк України ще з 6 травня до завершення російської окупації. "Окупація території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя порушила роботу банківської системи в регіоні, що призвело до виникнення загрози для інтересів вкладників та інших кредиторів банків", - підкреслюється в повідомленні українського регулятора.
Як нагадують в НБУ, згідно з законом про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України відповідальність за відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної в результаті тимчасової окупації юридичним і фізичним особам у повному обсязі покладають на державу, яка здійснює окупацію. !zn
Читайте також:
Нацбанк заборонив банкам здійснювати діяльність в Криму до завершення окупації
Центробанк РФ буде купувати гривню як нерезервний валютний актив