Держгарантії авіаперевізникам забезпечать коштом зниження видатків на обслуговування держборгу

Поділитися
Держгарантії авіаперевізникам забезпечать коштом зниження видатків на обслуговування держборгу © Андрій Товстиженко, DT.UA
Комітет ВР погодив перерозподіл 16,6 млрд гривень, парламент моніторитиме використання коштів.

Парламентський Комітет з питань бюджету напередодні погодив перерозподіл 16,6 млрд гривень з програми «обслуговування держборгу» на забезпечення фінансових гарантій авіаперевізникам, повідомив голова комітету Юрій Арістов у коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Комітет ухвалив рішення про погодження скорочення витрат на споживання за держпрограмою «Обслуговування держборгу» на 16,632 млрд грн та збільшення на цю суму видатків за бюджетною програмою «Резервний фонд», згідно з розпорядженням Кабміну від 13 лютого 2022 року №145-р», - повідомив Арістов.

Комітет рекомендує уряду доручити Міністерству інфраструктури щомісяця (до врегулювання ситуації, пов'язаної із зовнішньополітичними загрозами) звітувати перед парламентом про використання цих коштів. А Міністерству фінансів – протягом місяця поінформувати ВР щодо достатності коштів на обслуговування держборгу.

«Нам важливо здійснювати своєчасні та в повному обсязі платежі за борговими зобов'язаннями, і у разі потреби вжити заходів для врегулювання такого питання та внесення відповідних пропозицій», - наголосив голова комітету.

Обсяг виділених коштів передбачає орієнтовну вартість літака $25-26 млн та їх кількість – 23 одиниці. Переговори проводяться з українськими перевізниками SkyUP, МАУ та Bees. В уряді уточнили, що саме ці компанії отримали від своїх лізингодавців попередження про те, що 14 лютого – останній день перебування їх бортів в Україні, уточнив заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Ярослав Железняк.

Авіасполучення з Україною опинилося під питанням через загрозу російського вторгнення. Швейцарська авіакомпанія Swiss, австрійська Austrian Airlines та нідерландська KLM відмовилися від нічної стоянки літаків у Києві, посилаючись на «операційні причини». Напередодні літак української компанії SkyUp, який виконував рейс за маршрутом Фуншал (Португалія) – Бориспіль (Україна) здійснив вимушену посадку в аеропорту Кишинева через заборону лізингодавця сідати в Україні.

Причина фактичної зупинки авіасполучення – неможливість покриття страхових ризиків, пов'язаних з війною. Подібні страхові випадки не покриває жодний страхувальник, що працює із авіаперевізниками, а оскільки значна частина літаків (зокрема, національного перевізника), які використовують авіакомпанії, надана їм на умовах лізингу – порушення умов страхування для них прирівнюється до втрати повітряного судна.

Фінансові гарантії держави покликані заспокоїти авіаперевізників, втім навряд така міра виявиться дієвою, адже для здійснення польотів компанії потрібен наявний договір страхування, а не держгарантії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі