Держенергонагляд визнав незадовільним стан обладнання ЧАЕС: які наслідки матиме перевірка

Поділитися
Держенергонагляд визнав незадовільним стан обладнання ЧАЕС: які наслідки матиме перевірка
За результатом перевірки складено акт, в якому зафіксовано 32 порушення вимог нормативно-технічних документів, та видано припис щодо їх усунення. От тільки, виконувати припис немає кому.

Обладнання відкритого розподільного пристрою (ВРП) Чорнобильської АЕС знаходиться у незадовільному технічному стані. Про це за результатами перевірки заявили в Державній інспекції енергетичного нагляду.

Перевірку було проведено на виконання доручення прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.

"Встановлено, що стан обладнання ВРП Чорнобильської АЕС знаходиться у незадовільному технічному стані. Частина обладнання не пройшла капітальні та поточні ремонти, частина обладнання виведена з експлуатації через незадовільний технічний стан і тривалий час знаходиться у стані аварійно-відновлювального ремонту, схема ВРП не відповідає схемі нормального режиму", - повідомляє Держенергонагляд.

За результатом перевірки було складено акт, в якому зафіксовано 32 порушення вимог нормативно-технічних документів, та видано припис щодо їх усунення.

Відкритий розподільний пристрій - це електроустановка, що служить для прийому і розподілу електричної енергії. Провідники розташовуються на відкритому повітрі без захисту від впливу навколишнього середовища.

Водночас слід нагадати, що про незадовільний стан відкритого розподільного пристрою Чорнобильської АЕС відомо вже багато років. Понад 10 років ВРП не отримує актів готовності до роботи в опалювальний сезон. Вчергове це підтвердив сам Держенергонагляд у листопаді 2021 року, коли перевіряв готовність обладнання ВРП Чорнобильської АЕС до роботи в осінньо-зимовий період 2021/2022 років. І в результаті видав акт про неготовність.

А більш детально про стан ВРП можна прочитати в рішенні НКРЕКП "Про схвалення Плану розвитку системи передачі на 2021 – 2030 роки".

У цьому документі НКРЕКП пояснювала і причини стану обладнання, і чому воно не ремонтується.

Так, в документі зазначається, що Державне спеціалізоване підприємство "ЧАЕС" (створено на базі Чорнобильської АЕС в 2000 році) здійснює лише оперативне управління ВРП ЧАЕС.

Чорнобильська АЕС є оператором ядерних установок цієї АЕС на етапі зняття їх з експлуатації й подолання наслідків аварії, а також установок по поводженню з радіоактивними відходами й сховищ для їх тимчасового зберігання згідно з чинним законодавством України.

Тобто, підприємство не має ані бюджетних призначень, ані можливостей здійснювати якісь інші функції.

"Для забезпечення працездатності ВРП "Чорнобильська АЕС" потрібна реалізація проєктних рішень по його реконструкції з установкою додаткового обладнання, відводом додаткової території для нього, а також виконання значних обсягів будівельно-монтажних робіт", - йдеться в документі НКРЕКП.

Зазначається, що багато технічних рішень, які були використані при спорудженні розподільчих пристроїв АЕС, не відповідають сучасним нормам технологічного проєктування підстанцій.

Крім того, тривала експлуатація обладнання, пристроїв і конструкцій в умовах підвищеного радіоактивного забруднення та відсутності належної експлуатації (в тому числі виконання необхідних поточних та капітальних ремонтів обладнання) призвела до зниження надійності їхнього функціонування.

У цьому ж документі НКРЕКП попереджала, що незадовільний стан обладнання, недостатній рівень відновлювальних та ремонтних робіт на ЧАЕС негативно впливає на надійність роботи основної енергомережі України та створює передумови виникнення важких аварійних ситуацій з погашенням великих обсягів споживачів.

Нагадаєо, як повідомляло ZN.UA, 29 грудня Уряд призначив на посаду голови Державного агентства з управління зоною відчуження Євгена Крамаренка. Це вже третій очільник цього відомства, призначений протягом 2021 року.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі