Вчені стурбовані реакціями, які все ще протікають у реакторі ЧАЕС

Поділитися
Вчені стурбовані реакціями, які все ще протікають у реакторі ЧАЕС Реакції, які все ще протікають під реактором ЧАЕС, викликають стурбованість
З 2016 викиди нейтронів під реактором збільшилися на 40%.

Українські вчені стурбовані 40% збільшенням викидів нейтронів під недоступними частинами зруйнованого реактора Чорнобильської АЕС. За їхніми словами, реакції «жевріють там як вугілля в барбекю», повідомляє ВВС.

За словами дослідників, реакції все ще протікають в недоступних частинах четвертого реактора. За словами Анатолія Дорошенка, представника Інституту проблем безпеки атомних електростанцій в Києві, з 2016 року викиди нейтронів під реактором збільшилися на 40%. На даний момент він і його колеги вивчають уранове паливо з підреакторної кімнати 305/2, щоб зрозуміти, чи стабілізується воно само по собі, або ж потрібне буде втручання.

Дорошенко не виключає того, що необхідно буде застосувати буріння, щоб дістатися до урану і окропити його нітратом гадолінію. Це призведе до «всмоктування нейтронів» і припинення реакції поділу.

Колега Дорошенко, Максим Савельєв, заявив, що на даний момент важко оцінити серйозність ситуації, для цього потрібні дані нейтронних датчиків. «У нас є тільки припущення, але ми не можемо виключити можливості нещасного випадку», - підкреслив він.

Савельєв пропонує використати роботів для отримання температурних даних і зразків з небезпечної ділянки, щоб зрозуміти більш чітку картину того, що відбувається. Роботів також можна використовувати для установки циліндрів з бором, які будуть виступати в ролі контрольних стрижнів і будуть накопичувати нейтрони.

Спеціаліст з утилізації ядерних відходів з Університету Шеффілда Ніл Хаят порівняв реакції, які проходять в реакторі, з «тлінням вугілля барбекю». Але, за його словами, мова йде про дуже низькі показники ділення. За його оцінками, несподіваного викиду ядерної енергії або вибуху чекати не варто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

З моменту аварії на ЧАЕС минуло 35 років, але досі справжніх її причин не розкрито. А офіційні версії, озвучені 1986-го партією та радянським урядом, викликають великі сумніви. Що ж тоді сталося? Учений і ліквідатор аварії на ЧАЕС Борис Горбачов у статті «Чорнобильська таємниця» пропонує свою версію, побудовану на наукових дослідженнях, документах АЕС, архівах СБУ та матеріалах судових розглядів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі