Депутати запропонували обкласти 17-відсотковим податком концерти іноземних виконавців

Поділитися
Депутати запропонували обкласти 17-відсотковим податком концерти іноземних виконавців Українських виконавців концертний збір не торкнеться
Від сплати збору пропонують звільнити організаторів виступів українських виконавців, благодійних концертів, концертів симфонічних, філармонічних, хорових та хореографічних колективів, а також академічні театри.

Народні депутати В'ячеслав Кириленко і Ксенія Ляпіна (обидва - "Батьківщина"), Адам Мартинюк (Компартія) і Марія Матіос ("УДАР") внесли на розгляд Верховної Ради законопроект про введення 17-відсоткового гастрольного збору для виконавців.

Новим документом пропонується ввести гастрольний збір виключно на виступи іноземних артистів, пише видання "Коммерсант-Украина". Сплачувати його організаторів концертів зобов'яжуть до Державної податкової служби протягом 20 календарних днів не до, а після проведеного заходу. Розраховуватися сума буде від виручки, отриманої за продані квитки. Від сплати збору автори пропонують звільнити організаторів виступів українських виконавців, благодійних концертів, концертів симфонічних, філармонічних, хорових та хореографічних колективів, а також академічні театри. Кошти від збору пропонується розділити між місцевими бюджетами та бюджетом Міністерства культури у співвідношенні 30% і 70%, відповідно.

"Зараз у нас немає жодного гастрольного збору. Це призвело до того, що гастролі зараз організовують 5-10 великих агентств. 90% з них везуть в Україну іноземних виконавців, тому що це вигідніше. А наші виконавці взагалі не можуть оплатити вартість оренди національних концертних залів!" - заявив Кириленко.

Між тим у парламентському комітеті з питань податкової та митної політики запропонований законопроект розкритикували. "Гастрольний збір (діяв з 2003 року) був скасований після набуття чинності нового податкового кодексу у 2011 році як один з неефективних податків поряд з такими податками, як податок на власників собак. Від нього були маленькі надходження до бюджету. Тоді він становив 3%, і мені незрозуміло, чому зараз автори пропонують ввести величезну ставку до 17%. Це однозначно призведе до підвищення цін на квитки, проводити концерти взагалі стане недоцільно",- заявив глава підкомітету з питань податку на прибуток підприємств Олександр Долженков (Партія регіонів).

Варто відзначити, що це не перша спроба ввести гастрольний збір. У 2011 році Рада прийняла у першому читанні законопроект Міністерства культури, в якому пропонувалося видавати платні дозволи на проведення концертів, після того як організатор заплатить гастрольний збір в розмірі 1-5% від аншлагової вартості залу. Проти законопроекту виступили учасники ринку, заявивши, що вони не завжди продають 100% квитків. А в парламентському комітеті з питань промислової регуляторної політики і підприємництва повідомили, що він не захищає інтереси українських виконавців. В результаті рік потому Рада зняла законопроект з розгляду. !zn

Читайте також:

Законопроект про гастрольну діяльність крім корупції небезпечний введенням цензури

Зірки в законі. Стінга і Хворостовського змусять латати наші бюджетні дірки?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі