Мартинюк визнав, що закон про мови ухвалили з порушеннями

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Ситуація з ухваленням закону про мови, на думку Адама Мартинюка, була надзвичайно складною, тому довелося виходити з того, що «краще порушити ті або інші правила і зберегти відносно спокійну обстановку процесу ухвалення закону».

Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк визнав, що Закон "Про засади державної мовної політики" був прийнятий із порушеннями регламенту. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Київський вісник".

"Можу сказати одне: так, дійсно, певні порушення при цьому були. В тому розумінні, що цей документ не розглядався в другому читанні за підсумковою таблицею. Водночас, ті, хто мав готувати таблицю, всіляко саботували це. Загалом зрозуміло: профільний Комітет очолювали затяті опоненти цього закону. І вони в жодному разі не допустили б його розгляду так, як це передбачає Регламент: з порівняльною таблицею", - заявив Мартинюк.

Тому, продовжив віце-спікер, документ винесли на розгляд раптово - щоб не допустити загострення ситуації в сесійному залі і за його межами, оскільки не можна було виключити "захоплення будівлі Верховної Ради найагресивнішими пронаціоналістично налаштованими силами". "Ситуація була надзвичайно складною, тому довелося виходити з того, що краще дещо порушити ті або інші правила і зберегти відносно спокійну обстановку процесу ухвалення закону, ніж свідомо довести справу до серйозного політичного протистояння, яке цілком могло б закінчитися плачевно як для його учасників, так і для авторитету України в цілому як держави", - заявив перший заступник голови ВР.

- Більше половини українців не хочуть офіційного статусу російської мови

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області, румунська - в селі Біла Церква Закарпатської області. !zn

Читайте також:

Партія регіонів запропонувала зробити російську мову другою державною

Філарет впевнений, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу

Міністерство Табачника переведе всі тести ЗНО російську мову

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі