Депутати відмовилися закрити кіпрський офшор

Поділитися
Депутати відмовилися закрити кіпрський офшор Рада відмовилася вирішити питання з кіпрськими офшорами © blog.tui.ua
Парламент відмовився денонсувати угоду з Кіпром щодо уникнення подвійного оподаткування доходів. За скасування офшорного договору не голосували комуністи і регіонали.

Верховна Рада не підтримала законопроекти про денонсацію між урядом СРСР і урядом Республіки Кіпр угоди про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна від 29 жовтня 1982 року.

За цей проект закону №0002, поданий депутатом від фракції "Батьківщина" Володимиром Яворівським, проголосували лише 113 народних депутатів, а за законопроект №0002-1, ініційований народними депутатами від "УДАРу" - 123. Жодного голосу на підтримку проектів законів не дали фракції Партії регіонів і Комуністичної партії.

Представники опозиції наполягали, що денонсація потрібна для ліквідації надання необґрунтованих податкових пільг, передбачених угодою, які здійснюють негативний вплив як на податкову систему, так і на економіку України в цілому у зв'язку з виведенням капіталу в офшорні зони.

Регіонали вважають денонсацію угоди недоцільною. Як повідомив член фракції Юрій Мірошниченко, члени профільного комітету з питань закордонних справ "не рекомендували приймати це рішення". Комуністи заявили, що Україна не може денонсувати угоду з Кіпром, оскільки не є правонаступником СРСР.

Згідно з положеннями угоди між СРСР і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, від оподаткування звільняються будь-які доходи, які виникають на території України або Кіпру, у тому числі дивіденди, відсотки, роялті, доходи від відчуження майна тощо, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

Варто відзначити, що у 2012 році Кіпр і Україна підписали новий договір, який набуде чинності з моменту, коли обидві сторони завершать процедуру ратифікації. Очікується, що ратифікація відбудеться протягом 2013 року, і тому новий договір про подвійне оподаткування повинен набути чинності з 1 січня 2014 року.

Згідно з документом, замість діючих нульових ставок дивіденди українських підприємців будуть обкладатися за ставкою від 5% до 15%. Зокрема, 5% від загальної суми дивідендів сплачує фактичний власник, що володіє не менше 20% капіталу компанії або інвестував у придбання акцій чи інших прав компанії не менше 100 тисяч євро. У той же час дохід від акцій інших акціонерів оподатковується за ставкою 15%.

Окрім того, замість нульових ставок почнуть діяти 10%-й або 5%-й податок на роялті, 2%-й - на дохід від боргових вимог.

Доходи від відчуження нерухомості можуть оподатковуватися відповідно до законодавства договірної сторони.

У свою чергу, прибуток від підприємницької діяльності оподатковується тільки у країні, в якій здійснюється така діяльність.

Нагадаємо також, що Кіпр вже більше п'яти років займає перше місце за обсягом інвестицій в Україну та з України. !zn

Читайте також:

На Кіпрі залишилося не менше 14 мільярдів доларів з України, решта - банківська таємниця

Колишні чиновники НБУ оцінили український капітал на Кіпрі у 12-25 млрд доларів

Україна в 2012 році виплатила "інвесторам" з Кіпру 29,1 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі