За дев'ять місяців 2012 року резидентам Кіпру було виплачено доходів на суму 29,1 млрд грн, що становить майже половину (47%) від загального обсягу таких виплат. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів глава Міндоходів Олександр Клименко з посиланням на результати представленої суб'єктами господарювання звітності.
За його словами, це "дуже показова статистика".
Він також зазначив, що питання подвійного оподаткування обговорювалося з експертами місії МВФ і "зацікавило їх". За словами Клименка, уряд і, зокрема, Міндоходів розглядають ратифікацію угоди з Кіпром як додатковий ресурс для збереження і збільшення балансу бюджету.
"Відповідно до положень підписаної конвенції наступні види доходу підлягають оподаткуванню в країні, яка є джерелом доходу (тобто на Кіпрі - ред.), за ставками: дивіденди - 5/15%, відсотки - 2%, роялті - 5%. При застосуванні норм нової конвенції за аналогічних виплат доходів на Кіпр держбюджет України додатково може отримати за рік майже 1 млрд грн", - підкреслив міністр доходів.
Нагадаємо, кіпрську проблему неодноразово і безуспішно намагаються "вирішити" вже протягом багатьох років. До цього моменту між Україною та Кіпром діяв договір, підписаний СРСР 1982 році. У наступні роки Україна й Кіпр не змогли домовитися, ведучи переговори про нові умови ще з 1997 року.
І лише в листопаді 2012 року в рамках офіційного візиту президента України Віктора Януковича в Республіку Кіпр була підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням з податків на доходи і майно.
Про те, яке значення має ця держава для оптимізації оподаткування в Україні, свідчить хоча б те, що Кіпр є найбільшим "іноземним інвестором" у вітчизняну економіку: саме звідти номінально в Україну заходять "іноземні" гроші, які потім і йдуть назад.
Читайте повний текст інтерв'ю Юрія Сколотяного з главою Міндоходів Олександром Клименком у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Україна й Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів
Бізнес відповів податковій, що потрібно, щоб компанії не виводили прибуток з України