Посол Кіпру в Україні Евагорас Вріонідес повідомив, що в банках острівної держави перебуває близько 14,5 млрд дол. вкладів з України.
Як пише газета "Сегодня", щодо вкладів у банках Кіпру з України, посол заявив: "Наскільки нам відомо, це десь 14,5 млрд дол. Все інше - банківська таємниця".
Посол також розповів, чому російським і українським громадянам вигідно тримати свої заощадження в банках Кіпру: корпоративний податок в Україні, наприклад, становить більше 20%, а на Кіпрі після підвищення цього виду оподаткування з 10% до 12,5% однаково виходить майже у два рази менше. При цьому всі інші моменти, що стосуються ведення бізнесу, обслуговування рахунку і надалі залишилися без змін, а податок на доходи від капіталу досі дорівнює нулю.
Окрім того, він висловив думку, що головна проблема, яка спровокувала банківську кризу в країні, - це великі інвестиції, які здійснили два найбільших кіпрських банки в економіку Греції.
За його словами, кілька років тому, ще до початку фінансової кризи у Греції, кіпрські банки Laiki Bank і Bank of Cyprus отримали велику кількість державних облігацій Греції.
"Потім у Греції почалися труднощі, і ці облігації істотно впали в ціні, що відразу ж вплинуло на економіку нашої невеликої країни. Одночасно в останні роки відбувалося поступове роздування фондового ринку Кіпру, який у результаті луснув, як мильна бульбашка", - зазначив посол.
Нагадаємо, 25 березня "трійка" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський Центробанк, МВФ) погодилася надати Кіпру фінансову допомогу у розмірі 10 млрд євро, якщо країна самостійно зможе знайти 5,8 млрд.
Для цього вперше в історії ЄС вкладники банків у примусовому порядку будуть залучені до фінансування зусиль з вирішення боргових проблем. Власники рахунків понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus і Laiki втратять більшу частину коштів.
Після вимушених тривалих "канікул", поки не було ухвалено остаточне рішення, кіпрські банки відкрилися в умовах істотного обмеження руху капіталу. Втім, за даними європейських ЗМІ, поки переговори між кіпрським урядом і європейцями тривали, через відділення кіпрських банків за кордоном - у Великобританії і Росії - були зняті сотні мільйонів євро.
Зазначимо також, що перший "рятівний транш" від "трійки" кредиторів надійде тільки у травні. !zn
Читайте також:
Наступною жертвою боргової кризи в єврозоні може стати Словенія
Кіпру не вистачає 75 мільйонів євро для уникнення дефолту
Літати бізнес-класом дозволили тільки президенту і спікеру парламенту Кіпру