Ціни на срібло впали до мінімального показника за останні два з половиною роки - 20,84 долара за унцію. Вартість золота падає восьму сесію поспіль, чого не відбувалося вже чотири роки.
Обвал на азіатських ринках - у понеділок, 20 травня, срібло втратило у вартості 9% в порівнянні з рівнем закриття п'ятниці - був спровокований великим замовленням на продаж, пише Financial Times з посиланням на трейдерів.
Всього з початку 2013 року срібло втратило 30% своєї вартості через побоювання, що цей дорогоцінний метал не принесе велику користь промисловості, показавши гіршу динаміку серед дорогоцінних металів. Як зазначають трейдери, коливання цін на срібло зазвичай відбивають динаміку цін на золото, але є більш різкими.
Котирування золота, в свою чергу, падають вже восьму сесію поспіль.
Золото на європейському спотовому ринку торгується біля позначки 1350 доларів. Раніше ціна досягала місячного мінімуму 1338,10, за прогнозами трейдерів, вона може впасти до 1321,35 доларів - дворічного мінімуму, до якого котирування обвалилися в квітні після масштабного падіння.
Зниження цін у цей період продемонструвала і платина, впала на 3,7%, до 1440 доларів за унцію.
Як прогнозують аналітики Credit Suisse, ціни на золото, які з січня впали на 17%, знизяться ще на 20% за рік, оскільки темпи інфляція залишаються слабкими на тлі низьких базових процентних ставок і ризиків негативних подій на фінансових ринках.
Через рік, за оцінками Credit Suisse, золото буде торгуватися на рівні 1100 доларів за тройську унцію, а через п'ять років вартість дорогоцінного металу опуститься нижче тисячі доларів за унцію.
Негативно на настрої учасників торгів також вплинули новини про те, що фонд всесвітньо відомого інвестора Джорджа Сороса - Soros Fund Management LLC скоротив свою частку в найбільшому біржовому фонді, що інвестує в золото - SPDR Gold Trust - на 12%, до 530,9 тисячі акцій. Не вірить у майбутнє золота і глава Berkshire Hathaway Уоррен Баффет, який пообіцяв, що не буде купувати золото навіть якщо воно подешевшає до 800 доларів за унцію.
Незважаючи на падіння цін на ф'ючерси, попит на дорогоцінні метали у фізичному вигляді зберігається.
Найбільшими покупцями золота в світі є Індія і Китай. За даними Всесвітньої золотої ради, за перші три місяці 2013 р. попит на золото у фізичній формі збільшився на 20% у Китаї і на 27% в Індії, його зростання продовжилося і в квітні після обвалу цін на ф'ючерси.
Підтримують золото і центральні банки. За даними Міжнародного валютного фонду, світові ЦБ в 2012 році закупили 534,6 тонни золота, що є максимумом з 1964 року. !zn
Читайте також:
Сорос "збив" ціни на золото, публічно засумнівавшись у його надійності
Інвестори і центральні банки переорієнтувалися на золото
Експерт порекомендував українцям тримати гроші у валюті і не захоплюватися золотом