Приватні та державні інвестори активно збільшують вкладення в золото. Зростанню популярності золота в очах інвесторів сприяли дії фінансових регуляторів щодо насичення національних економік грошима для боротьби з фінансовою кризою.
Активи профільних біржових фондів у 3досягли нового рекорду, перевищивши 2,5 тис. тонн. Нарощують золоті запаси і центральні банки країн, що розвиваються. Розгорнуті фінансовими регуляторами програми щодо грошового стимулювання економік підстьобують цей попит на тлі очікувань зростання інфляції, пише "Коммерсантъ".
У понеділок фізичні запаси золота у найбільшого у світі фонду SPDR Gold Trust досягли максимальної позначки за весь час його існування - 1340,5 тонни. За останні чотири тижні активи фонду зросли майже на 47 тонн - це максимальний місячний приріст з листопада минулого року. Тоді фонду вдалося наростити активи на 55 тонн.
За даними Bloomberg, активи під управлінням всіх ETF-фондів, що інвестують в золото, зросли за минулий місяць на 95 тонн і досягли нового рекорду - 2565 тонн. Це більше, ніж золоті запаси Франції чи Італії, що займають четверте і п'яте місця у світі серед центральних банків.
При цьому ціни на золото залишаються близько річних максимумів - 1780 доларів за унцію. Дотепер, за оцінкою директора відділу біржових продуктів Saxo Bank Оле Слота Хенсена, чиста довга позиція хедж-фондів та інших інвесторів, що використовують кредитне плече, через ф'ючерси на золото досягла 730 тонн, що на 210 тонн більше показника чотиритижневої давності.
Зростанню популярності золота в очах інвесторів сприяли дії фінансових регуляторів щодо насичення національних економік грошима для боротьби з фінансовою кризою. Європейський ЦБ, Федеральна резервна система США, Банк Японії, Резервний банк Австралії - з середини вересня з інтервалом у тиждень ці банки приймали рішення про пом'якшення грошово-кредитної політики. !zn