Заяву міністра нафти Ірану Биджана Намдара Зангане про нарощування в його країні нафтовидобутку спровокувало подальше падіння цін на нафту еталонних марок після досягнення ними свого тримісячного максимуму.
За даними Bloomberg травневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures до 13:35 КВ подешевшали на 0,74 (1,83%) - до 39,65 за барель.
Котивування ф'ючерсів на нафту WTI на квітень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до зазначеного часу знизилися на 0,9 (2,34%) - до 37,6 за барель.
Як зазначив у своєму коментарі виданню аналітик Global Risk Management Майкл Полсен, заяви іранської сторони завжди впливають на ринок. Рішення Ірану виглядає логічно, з урахуванням необхідності за будь-яку ціну підвищити свої нафтові доходи.
Як повідомлялось раніше, Зангане заявив, що його країна як і раніше має намір підвищити видобуток нафти до показників у 4 млн барелів на добу, перед тим як почати розглядати можливість будь-яого заморожування рівня виробництва, відкинувши, таким чином, пропозицію про заморожування видобутку, зроблене РФ і Саудівською Аравією.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. У вівторок нафта в Нью-Йорку подешевшала на 3,7% після зростання в понеділок на 5,5%.
Аналітики Morgan Stanley прогнозують, що нафту марки WTI буде торгуватися в діапазоні 25-40 доларів за барель.