У понеділок, 7 березня, Україна та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння V засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, передає прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
Документ визначає напрямки співробітництва між Києвом і Тегераном, повідомив голова української делегації в Ірані, віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.
"Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двостороннього співробітництва. Він буде визначати конкретні строки та виконавців за всіма напрямками економічного співробітництва", – наголосив Зубко.
Віце-прем'єр уточнив, що країни мають намір розвивати співпрацю в аграрній і банківській сферах, секторі видобутку вугілля, вагонобудівній та авіаційній галузях.
Крім того, Київ і Тегеран продовжуватимуть розвивати співробітництво у сфері транзиту товарів по "новому шовковому шляху".
"Іран готовий до транзитного перевезення товарів з України до країн Центральної Азії. Ми розширимо співробітництво в галузі залізничних перевезень", – уточнив віце-прем'єр.
Також Тегеран висловив готовність співпрацювати з Україною у напрямі розвитку комбінованих перевезень з використанням коридору "Перська затока, Іран (Астара і Каспійське море - Чорне море, європейські країни".
Напередодні Зубко зустрівся з послом Ірану в Україні Мохаммадом Бехешті-Монфаредом і обговорив з ним перспективи розвитку економічного співробітництва між країнами.
Нагадаємо, що після зняття міжнародних санкцій Іран вже уклав кілька великих міжнародних угод. Під час європейського турне президента країни в Італії були підписані контракти на суму майже $ 17 млрд, а у Франції - ще на 25 мільярдів (зокрема, Іран купить у Франції 118 літаків).
16 січня МАГАТЕ оголосила, що Іран виконав взяті на себе міжнародні зобов'язання в рамках угоди щодо його ядерної програми, підписаного в липні минулого року. Тогож дня Європейський союз заявив про зняття всіх економічних і фінансових санкцій щодо Ірану. Вашингтон формально скасував санкції проти Ірану, пов'язані з банківською діяльністю, морською торгівлею, постачанням сталі й у ряді інших галузей.