Іран не має наміру заморожувати видобуток нафти, що ставить під загрозу угоду, досягнуту між Росією і Саудівською Аравією в лютому, яка спрямована на стримування падіння світових цін на "чорне золото".
У неділю, 13 березня, міністр нафти Ірану Біджан Зангане повідомив в інтерв'ю Press TV, що інші країни-виробники нафти повинні "залишити нас у спокої".
Зангане додав, що Тегеран буде розглядати такі пропозиції тільки після того, як його видобуток досягне 4 млн барелів на день - рівня, який Іран мав до введення міжнародних санкцій через його ядерну програму. Іран прагне відновити свою втрачену частку ринку, підкреслив Зангане.
Згідно з інформацією Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), поточне виробництво Ірану становить від 2,8 до 3,5 млн барелів на день.
Більшість найбільших банків і аналітиків знизили прогнози щодо цін на нафту услід за різким падінням нижче 30 доларів на початку 2016 року. Тим не менш, експерти в основному чекають подорожчання нафти у другому півріччі. У вівторок нафта в Нью-Йорку подешевшала на 3,7% після зростання в понеділок на 5,5%.
Банк Goldman Sachs вважає, що обвал на сировинних ринках поки не завершився, та для ребалансування ринку ціни повинні зберегтися на низькому рівні ще якийсь час. Нові дані говорять про зростання запасів палива на складах Нью-йоркській товарній біржі, які досягли чергового рекорду, повідомляє агентство Bloomberg.
Найбільші нафтотрейдери прогнозують відновлення ринку нафти не раніше 2017 року.