Станом на 9.26 за київським часом вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent падала на 1,77% - до 49,98 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,76% - до 48,35 долара за барель.
Учасники ринку засумнівалися в обгрунтованості серпневого 20-процентного зростання ринку. Зокрема, вони звернули увагу на бурхливе зростання експорту нафтопродуктів з Китаю, що може бути ознакою збереження надлишку пропозиції на ринку. Ірак повідомив про плани збільшити експорт нафти на 5% в найближчі дні, що стане результатом угоди про поновлення поставок сировини з родовищ в районі Киркука. Американські компанії знову збільшили кількість працюючих нафтових бурових за попередній тиждень, показали в п'ятницю дані Baker Huges.
Крім того, багато хто вважає перебільшеними надії на обмеження виробництва нафтовидобувними країнами за підсумками вересневих переговорів.
Раніше повідомлялося про те, що "чорне золото" дорожчає на фоні посилення очікувань потенційної заморозки видобутку з боку країн-членів ОПЕК. Саудівська Аравія дала зрозуміти, що готова обговорити стабілізацію ринків в кулуарах Міжнародного енергетичного форуму у вересні в Алжирі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.