Ціна на нафту WTI опустилася до історичного мінімуму

Доповнено
Поділитися
Ціна на нафту WTI опустилася до історичного мінімуму На Нью-Йоркській біржі в понеділок травневі ф'ючерси на WTI продавали за ціною 1986 року © Тэкноблог
На Нью-Йоркській біржі ф'ючерси на WTI продавали дешевше 5 доларів за барель.

Травневі ф'ючерси на нафту марки WTI подешевшали більш ніж удвічі. Їх ціна на Нью-Йоркській товарній біржі опустилася нижче 8 доларів за барель, досягнувши 30-річного мінімуму на тлі прогнозів можливого переповнення американських нафтосховищ в умовах рекордно низького світового попиту.

Вартість травневих ф'ючерсів на WTI на торгах Нью-Йоркській біржі NYMEXсо 19:40 за Києвом, 20 квітня, знизилася більш ніж на 10 доларів і становила 7,93 долара за барель. Це найнижча ціна на нафту цієї марки з 1986 року.

За годину вартість бареля WTI опустилася до 4,75 доларів, а потім зросла до 5,30 доларів.

Контракти на поставку WTI в травні спливають увечері у вівторок. У той же час, червневі ф'ючерси торгуються за ціною близько 22,72 долара за барель.

Вартість червневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures становила 26,72 долара за барель, а в ході торгів опускалася до 25,99 долара, мінімальної позначки з початку квітня.

Падіння цін на WTI трейдери пояснюють побоюваннями, що потужності для зберігання нафти в США, особливо в Кушингу, штат Оклахома, незабаром буде вичерпано, Крім того, світовий попит на нафту, за попередніми оцінками, впав на 30% на тлі зниження ділової активності в умовах карантину.

Кількість діючих бурових вишок у США скоротилося на 66 і становить 438 – це мінімальний показник з жовтня 2016 року. У квітні минулого року в Сполучених Штатах функціонували 825 установок.

Читайте також: Попит на ринку нафти в квітні впаде до 25-річного мінімуму — МЕА

12 квітня країни ОПЕК+ і інші найбільші експортери нафти, які не входять до картеля, погодили рекордне скорочення обсягів видобутку, щоб покласти кінець ціновій війні.

Згідно з домовленістю, картель скоротить видобуток на 9,7 млн барелів нафти в добу. Світовий видобуток скоротиться ще на 3,7 млн барелів завдяки США, Канаді та Бразилії.

Докладніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціноутворення "чорного золота", читайте у статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі