Попит на ринку нафти в квітні впаде до 25-річного мінімуму — МЕА

Поділитися
Попит на ринку нафти в квітні впаде до 25-річного мінімуму — МЕА МЕА прогнозує падіння попиту на 9,3 млн. барелів на добу в 2020 році © business-standard.com
МЕА прогнозує падіння попиту на нафту в квітні на 29 млн. барелів на добу.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у середу прогнозувало падіння попиту на нафту у квітні на 29 млн. барелів на добу до найнижчого за 25 років рівня, і попередило, що скорочення видобутку виробниками не зможе повністю компенсувати короткострокові падіння ринку.

МЕА прогнозує падіння попиту на 9,3 млн. барелів на добу в 2020 році, незважаючи на підписання рекордної угоди щодо обмеження пропозиції у відповідь на пандемію коронавірусу.

"Знижуючи пік надлишкової пропозиції та вирівнюючи криву нарощування запасів, вони допомагають складній системі впоратися з найгіршим з цієї кризи", - йдеться в місячному звіті МЕА.

"Не існує угоди, яка могла б скоротити пропозицію на стільки, щоб компенсувати такі короткострокові втрати попиту. Тим не менш, досягнення минулого тижня - це гарний початок".

Крім скорочення поставок з боку Саудівської Аравії, додаткових членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) та інших країн, включаючи Росію, очікується, що деякі країни будуть стимулювати закупівлі стратегічних запасів.

МЕА заявило, що "все ще чекає детальної інформації про заплановані скорочення виробництва і пропозиції щодо використання стратегічного сховища", зазначивши, що США, Індія, Китай і Південна Корея пропонували, або розглядають можливість таких закупівель.

"Якщо переводи в стратегічні запаси, які можуть досягати 200 мільйонів барелів, відбулися в найближчі три місяці, вони могли б скласти близько 2 мільйонів барелів на добу поставок, вилучених з ринку", - йдеться в повідомленні МЕА.

Раніше країни ОПЕК+ погодили скорочення видобутку на 9,7 млн барелів нафти в добу.

Очікується, що у другому півріччі попит на "чорне золото" почне поступово відновлюватися. Аналітики прогнозують, що у грудні попит на нафту буде на 27 млн барелів на добу нижче рівня 2019 року, а за підсумками року він знизиться на 93 млн барелів. Наголошується, що попит ліквідує зростання, накопичений за десятиліття.

Детальніше про те, як вплине угода країн ОПЕК+ на ціноутворення "чорного золота", читайте у статті Володимира Кравченка "Залиті нафтою" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі