Частка імпортних фруктів на полицях супермаркетів України сягне 60-70% – експерт

Поділитися
Частка імпортних фруктів на полицях супермаркетів України сягне 60-70% – експерт © freepik.com
Восени очікуються зміни в асортименті овочів та фруктів у супермаркетах.

Літній сезон в Україні добігає кінця, тому зростає частка імпорту овочів та фруктів. Як може змінитися асортимент цієї групи товарів восени та з яких країн їх будуть імпортувати – розповіли експерти, пише EastFruit.

Директорка департаменту фреш мережі VARUS Катерина Нічаєва, пояснила, що зараз закінчився сезон кісточкових фруктів, а починається сезон цитруса, який буде імпортуватись з Туреччини, Греції, Іспанії та Італії, як і в попередні роки.

«Помело буде завозитись з Китаю, а гранат – з Туреччини, Єгипту, Азербайджану та Узбекистану. Загалом частка імпорту фруктів прогнозується на рівні 60-70%», – сказала експертка.

Керівниця сайту Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва наголосила, що на вибір ритейлерів та українських споживачів щодо імпортних або локальних овочів і фруктів впливає ціна, якість, сезонність, екологічність, зручність, а також фактор етичності та підтримки локального «свого» виробника.

«І все ж ціна залишається одним з основних факторів при виборі овочів та фруктів. У сезон локальні овочі та фрукти часто більш доступні за ціною, в той час, як імпортні можуть бути дорожчими через логістичні та митні витрати», – сказала вона.

Звєрєва зауважила, що локальні овочі та фрукти можуть бути свіжішими через швидке транспортування, але імпортні фрукти та овочі можуть представляти більшу різноманітність та вдовольняти екзотичні вподобання вимогливого покупця.

«Також фактор сезонності впливає на те, яка плодоовочева продукція наразі є на полицях українських супермаркетів: локальні овочі та фрукти часто доступні лише в сезон, у той час, як імпортні можуть бути доступні протягом усього року. Якщо ж подивитися з іншого боку, частина українських споживачів свідомо обирає локальні овочі та фрукти з екологічних та етичних міркувань, щоб підтримувати власним вибором місцевих фермерів», – пояснила експертка.

Катерина Нічаєва також роз'яснила, що овочі зараз майже повність закуповуються на внутрішньому ринку, але з приходом холодів імпорт стає актуальнішим.

За її словами, для внутрішньої закупівлі на осінньо-зимовий сезон актуальними залишаються столові овочі, яблука та груші.

Нічаєва додала, що у цьому році спостерігалась низька ціна на всі столові овочі, проте тенденція вже почала плавно змінюватись у бік підвищення цін. Вже за кілька місяців вартість цієї категорії продукції суттєво зросте.

«На цитрусові ціни очікуються на рівні торішніх, а от щодо інших товарів прогнозувати щось зарано, адже імпортні закупівлі тільки починаються», – резюмувала експертка.

Раніше економіст Олег Пендзин розповів, чи очікується восени підвищення цін на продукти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі