Ціни на продукти: популярна крупа подешевшала до дворічного мінімуму

Поділитися
Ціни на продукти: популярна крупа подешевшала до дворічного мінімуму © depositphotos / elenathewise
Дорожчають продукти, що мають в собівартості суттєву енергетичну складову.   

За підсумками серпня середні споживчі ціни на гречані крупи знизились до 45,61 грн/кг, що у 2,1 раза менше, ніж у серпні минулого року. Про це розповів директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко, передає пресслужба інституту.

Так, серпневі ціни були на 4,5 % меншими, ніж у липні, і на 39,9 % меншими, ніж у грудні 2022 року.

"Крім того, це – найнижчий з листопада 2021 року показник, коли ціна на цей вид крупи складала 46,33 грн/кг, і у 2,1 раза менший за максимальну ціну у 96,01 грн/кг, зафіксовану у серпні 2022 року, і на 6,3 % нижчий за 48,66 грн/кг – рівень ціни на гречку у лютому 2022 року, тобто на початку війни", – пояснив Лупенко.

Він нагадав, що зростання цін на гречку тривало до вересня 2022 року, а потім, з надходженням продукції нового врожаю, розпочалося поступове зниження, яке триває донині і має всі перспективи для продовження.

За його словами, найбільш суттєво знизились споживчі ціни на продукти овочевої групи, зокрема: на моркву (-63%), буряк (-54,9%), капусту білокачанну (-52,7%), цибулю ріпчасту (-50%). Також на 16,3% зменшились ціни на яблука, які у липні ще зростали.

Також зменшились ціни на пшеничне борошно (-2,5%), житній та житньо-пшеничний хліб (-0,5%), вершкове масло (-0,6%), соняшникову олію (-0,5%), м’які сири жирні (-0,3%) та крупи ячні (-0,1%).

Водночас найбільше у серпні здорожчали сало (+2,8%), цукор (+2,1%), яловичина (+2%), свинина (+1,8%), манні крупи (+1,6%) тк філе куряче (+1,5%).

Також у серпні зросли ціни на: ковбаси варені першого ґатунку (+1,2%) та птиця – курячі тушки (+1,1%). Крім цього, у серпні вперше з березня цього року подоржчали яйця – на 0,1%.

Лупенко зауважив, що загалом динаміка споживчих цін відповідає прогнозним оцінкам і дає підстави для уникнення різкого зростання у нинішньому році.

"Певний потенціал зростання традиційно мають продукти переробки та тваринництва, більш залежні від енергетичних та сировинних факторів, тоді як ціни на овочі і фрукти, скоріше за все продовжать зниження у вересні і, можливо у жовтні", – зазначив він. 

Наразі спостерігається зниження цін на продукти. Перш за усе це стосується овочів. Але за кожним зниженням цін зазвичай приходить їхнє підвищення. Тож і цьогорічна літня радість для споживачів поступово переходить у осіннє подорожчання продукції тваринництва. Що буде з цінами восени – читайте у матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру «АГРО ПЕРСПЕКТИВА» Лариси Гук «Слідкуйте за цінами: йде осіннє подорожчання» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі