Бюджет може недорахуватися 3 млрд грн акцизу з нафтопродуктів

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
Держбюджет може не дорахуватися 3 млрд грн акцизу з нафтопродуктів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Особливо складна ситуація на митниці, де у січні-квітні тільки на бензині не дорахувалися 41,9% (або 575,856 млн грн) акцизів.

За прогнозом чиновників Мінфіну, до кінця 2013 року бюджет не дорахується 3 млрд акцизу з нафтопродуктів, а разом з ПДВ і екоподатком втрати виявляться зовсім збитковими - 7 млрд грн. Про це у своїй статті для DT.UA пише оглядач Роман Іванченко.

Як зазначає оглядач, прогноз вельми правдоподібний, адже тільки за чотири місяці 2013 р. надходження паливних акцизів скоротилося на 30%, або на 1,024 млрд грн. Митниця і зовсім б'є рекорди, зібравши майже на 42% менше бензинового податку, ніж у січні-квітні минулого року.

Як рапортує Державний комітет статистики, у 2013 р. українці стали їздити менше, але не набагато. У січні-квітні споживання бензину у країні знизилося лише на 9,5% (на 119,6 тис. т) - до 1 млн 141,4 тис. т, а дизпаливо - на 5% (на 82,5 тис. т), тобто до 1 млн 562,1 тис. т.

Логічно припустити, що і надходження паливних податків до держбюджету скоротяться менш ніж на 9%. Однак Міндоходів говорить зовсім про інше: за 4 місяці вдалося зібрати лише 2 млрд 387,58 млн грн акцизів, що на 30% (на 1 млрд 24,483 млн грн) гірше за торішній результат.

Особливо проблемна ситуація на митниці, де у січні-квітні тільки на бензині не дорахувалися 41,9% (або 575,856 млн грн) акцизів. І це при тому, що уряд очікував великого зростання, адже внутрішнє виробництво нафтопродуктів дуже скоротилося, а замінити його може тільки імпорт.

tabl1
tabl1

Як раніше повідомляло DT.UA e розслідуванні "Хто вкрав дороги?", причиною зростаючої недоплати паливних акцизів є постачання імпортних нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів компаній "Зовнітрансгаз", ПП "Фірма " Армада-Плюс" та ДП "Петрол-Форвардінг". У 2012 році через термінали було пропущено близько 700 тис. т бензину. Згодом ці нафтопродукти оформлюються як транзитні, тобто без сплати акцизу і ПДВ, хоча реалізуються покупцям на внутрішньому ринку через компанію "Газ Україна 2020". Остання купує їх через систему підприємств, що володіють ознаками фіктивності, і формально не є імпортером даних нафтопродуктів.

У 2013 році схема продовжує функціонувати.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Романа Іванченка "Розшукується акциз". !zn

Читайте також:

Контрабанда нафтопродуктів забрала з бюджету вже понад 1 млрд грн акцизів

Раді запропонували розслідувати можливу причетність "Газ Україна 2009" до контрабанди нафтопродуктів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі