Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки – ІЕД

Інфографіка
Поділитися
Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки – ІЕД © Mohamed_hassan/pixabay.com
Також суттєво зросли ризики щодо відключень та фізичної небезпеки

Українські підприємства вже майже рік стабільно мають портфель замовлень на більш ніж три місяці. Водночас у бізнесі продовжується скорочення кількості працівників, а з іншого боку - погіршення проблеми з пошуком кваліфікованих кадрів. Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки, – роблять висновок експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

ІЕД/ier.com.ua

За результатами регулярного дослідження бізнес-середовища, експерти ІЕД зазначають, що частка підприємств, які вказали на брак робочої сили як на суттєву перешкоду у роботі, зросла з 43% до 49%. У списку виявлених перешкод для діяльності бізнесу цей показник зайняв друге місце замість третього.

ІЕД/ier.com.ua

Що ще заважає бізнесу під час війни?

За спостереженням дослідників, рейтинг перешкод для бізнесу суттєвих змін не зазнав. Серед лідируючих перепон:

  • фізична небезпека;
  • наявність дефіциту робочої сили;
  • збільшення цін на промислові та інші товари і послуги.

“56% зазначили, що небезпека ведення ділової активності є найбільшою перешкодою – і такого високого показника не було навіть на початку війни. Найбільше на це скаржиться великий бізнес. Також знову актуалізувалася проблема електропостачання,” – вказують експерти ІЕД.

Порівняно з квітнем, скаржаться на цю проблему вдвічі більше підприємств: 21% – у квітні, 41% – у травні.

У дослідженні використовується панельна вибірка, яка включає понад 500 підприємств, що розташовані у 21-му з 27-ми регіонів України, включаючи Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Закарпатську, Запорізьку, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Львівську, Одеську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Харківську, Хмельницьку, Черкаську, Чернівецьку та Чернігівську області та місто Київ.

Польовий етап 25-ї хвилі тривав з 20 по 31 травня 2024 року. Керівники підприємств порівнювали результати роботи у травні з квітнем 2024 року або іншого показника на момент проведення опитування (травень 2024 року) та давали прогнози на наступні 2-3 або 6 місяців залежно від питання. В окремих питаннях (де це було зазначено) результати роботи порівнювалися з довоєнним часом (період до 24 лютого 2022 року).

У щомісячному опитуванні New Monthly Enterprises Survey (#NRES) від ІЕД беруть участь понад 500 українських промислових підприємств, що розташовані у 21 з 27 областей України. Опитування у даному форматі проводиться з травня 2022 року.

У березні ІЕД опублікував дослідження, згідно з яким український бізнес долає стан невизначеності і може з певним рівнем ризиків спрогнозувати своє майбутнє.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі