Банкіри прогнозують підвищення облікової ставки

Поділитися
Банкіри прогнозують підвищення облікової ставки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Як мінімум, НБУ підвищить облікову ставку до 7%.  

Нацбанк 15 квітня може підвищити облікову ставку ще мінімум на 50 б.п. - до 7% річних, і це підвищення буде не останнім у 2021 році. Це прогнозують більшість банкірів, яких опитав "Інтерфакс-Україна".

"На цьому тижні Нацбанк підніме облікову ставку до 7%. Споживчі ціни зросли, а річна інфляція прискорилася до 8,5%, що значно вище цілі НБУ 5%. Тому, з високою ймовірністю, облікова ставка зросте з подальшим прогнозом зростання до 7, 5% ", - заявив директор департаменту казначейства" Ідея Банку "Ярослав Кабін.

Головний економіст "Креді Агріколь Банку" Олександр Печерицин також очікує, що НБУ продовжить серію поступового підвищення ставки для протидії зростанню інфляції, підвищивши ставку на 50 б.п. "У той же час таке підвищення має бути збалансованим, щоб не надавати економіці помилкового сигналу про початок жорсткої монетарної політики", - додав він.

Глава правління "Кредитвест Банку" Ігор Тихонов згоден з думкою про підвищення ставки до 7% з метою стримування інфляції, вказавши на обмеженість "простору для маневру" НБУ в частині підвищення ставки через посилення протиепідемічних обмежень і світової кон'юнктури. "Рекордні ціни на метал і продовольство, висока вартість енергоресурсів в значній мірі впливають на ціни, включені в розрахунок інфляції. У цьому контексті ефективність монетарних заходів НБУ сильно обмежена", - сказав Тихонов.

З ним погоджується директор департаменту казначейських-інвестиційних послуг "Укрексімбанку" Антон Болдирєв. "Мінекономіки прогнозувало падіння ВВП до 3% в першому кварталі. Також ми бачимо, що економіка пристосувалася до обмежень, можна відзначити мінімальні впливу на експортні галузі, такі як металургія, агро. Але оскільки зараз більшість областей України знаходиться в червоній зоні, а вакцинація залишається повільної, ми вважаємо, що бізнесу і населенню буде необхідна підтримка ", - зазначив він.

Експерт вважає, що НБУ може продовжити цикл підвищення ставок для того, щоб повернути інфляцію в цільовий діапазон (5% + -1 п.п.).

"Ми очікуємо, що облікова ставка буде підвищена на 50 б.п. - до 7%. При цьому існує висока ймовірність того, що голоси розділяться, і кілька членів комітету монетарної політики проголосують за більше підвищення", - прогнозує головний менеджер з макроекономічного аналізу "Райффайзен Банку Аваль" Сергій Колодій.

За його словами, з урахуванням того, що основні чинники прискорення інфляції в 2021 році вже реалізувалися, не варто очікувати більш істотного підвищення ставки, однак висока ймовірність того, що вона буде збільшена на 50 б.п. і на наступних двох засіданнях (17 червня і 22 липня).

У той же час деякі банкіри від НБУ очікують більш динамічного підвищення ставки.

"Зокрема, начальник аналітичного відділу" Альфа Банку "Олексій Блінов прогнозує підвищення ставки на 100 б.п. - до 7,5% річних", - йдеться в повідомленні. "Значну роль в недавньому прискоренні інфляції відіграють екзогенні та регуляторні фактори, що істотно обмежує потенціал управління інфляцією за допомогою облікової ставки. У зв'язку з цим найбільш ймовірно, що монетарна реакція на інфляцію буде залишатися стриманою, і" канонічний "підхід придушення інфляції позитивної реальною ставкою так і не буде застосований ", - зазначив аналітик.

У той же час директор департаменту стратегічного управління банку "Південний" Дмитро Чічкаленко допускає підвищення облікової ставки до 7,0-7,5% на цьому тижні і до 8% до кінця року. "Хоча зростання інфляції і було передбачуваним, проте темпи виявилися вищими, ніж очікувала більшість учасників ринку. При таких умовах для стримування підвищення інфляційних очікувань НБУ буде більш рішуче підвищувати ставку", - додав експерт.

Нагадаємо, що в березні правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку на 0,5% до 6,5% річних. Рішення обґрунтовано, перш за все, високою невизначеністю через пандемію коронавируса.

Нагадаємо, що НБУ в січні не міняв дисконтну ставку. До цього, 10 грудня Нацбанк також залишив облікову ставку без змін - 6%.

При цьому банкіри ще в липні чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку на 1 процентний пункт - до 5% річних, з огляду на невелике прискорення інфляції в червні і за підсумками травня.

З 12 червня Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі