Банкіри очікують зниження облікової ставки НБУ

Поділитися
Банкіри очікують зниження облікової ставки НБУ Finme
Провідні банкіри спрогнозували подальше зниження облікової ставки і рівень інфляції.

Правління Національного банку України (НБУ) може знизити облікову ставку 23 липня максимум на 1 процентний пункт (п. п.) — до 5% річних, враховуючи невелике прискорення інфляції в червні до 2,4% з 1,7% за підсумками травня. Про це інформує «Інтерфакс-Україна»  з посиланням на банкірів.

«Зважаючи на невелике прискорення інфляції до 2,4% у червні, вона до дотепер залишається нижче цільового діапазону НБУ (4-6%). Це залишає можливість для подальшого пом'якшення монетарної політики, хоча і набагато обережнішими темпами, ніж в першому півріччі 2020 року»,   зазначила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Вона додала, що швидке скорочення облікової ставки, наприклад, на 2 п. п. за один перегляд залишилося в минулому, тому, за її оцінками, в липні показник буде знижуватися в межах 1 п. п. з нинішніх 6% річних.

«Зважаючи на монетарну політику, яку проводить Національний банк, можна очікувати подальшого незначного зниження облікової ставки — на 0,5-1 п. п.», — вважає CFO Укрексімбанку Сергій Єрмаков.

Як повідомив начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов, незважаючи на деяке прискорення, фактична інфляція в червні (2,4%) була вдвічі нижче квітневого прогнозу НБУ (4,8%), так і цільового діапазону регулятора (4-6%).

«Сьогодні вже стало очевидно, що дезинфляционные ефекти коронакризиса в короткостроковій перспективі однозначно переважали над інфляційними. За нашими оцінками, в липні-серпні інфляція буде підтримуватися стабільною, близькою до червневого значенням. Склалася ситуація залишає для НБУ можливість зниження облікової ставки, проте вже набагато меншими темпами, ніж це відбувалося останні півроку», — зазначив він.

«Ми бачимо можливість зниження облікової ставки на засіданні 23 липня до 5-5,5% річних», — резюмував Млинців.

Блінов зазначив, що в контексті ризиків подальшого прискорення інфляції зниження облікової ставки в липні цілком може стати останнім у цьому році.

«Ми чекаємо, що в липні НБУ знизить облікову ставку на 0,5 п. п. — до 5,5% з урахуванням двох основних чинників. По-перше, рівень інфляції у червні помітно нижче цільового діапазону, а по-друге, для підтвердження прихильності НБУ до подальшого пом'якшення монетарної політики після зміни його голови», — повідомив директор департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак.

Експерт уточнив, що з точки зору поточних економічних умов він не бачить потенціалу для подальшого швидкого зниження облікової ставки у другому півріччі. «Інфляція вже пройшла свій річний мінімум в травні і надалі буде поступово зростати навіть при відсутності помітних девальваційних явищ», — пояснив він.

Лепак додав, що в разі ослаблення гривні до рівня, закладеного в бюджетних макропараметрах (29,5 грн/$1), інфляція може швидко повернутися в межі цільового діапазону НБУ 5% ± 1 п. п.

За його словами, переважання задекларованого НБУ нейтрального рівня облікової ставки (7% річних) над нинішнім (6% річних) також буде перешкоджати її подальшого швидкого зниження.

«Якщо слідувати логіці НБУ, яку він демонстрував останні кілька років інфляційного таргетування, і враховуючи рівень інфляції за червень, можна припустити: НБУ незначно знизить облікову ставку на 0,5 п. п. — до 5,5% річних, оскільки про завершення періоду активного пом'якшення монетарної політики було оголошено під час минулого різкого зниження ставки», — зазначив головний економіст Креді Агріколь Банку Олександр Печерицин.

Як повідомив головний менеджер з макроекономічного аналізу департаменту казначейства Райффайзен Банку Аваль Сергій Колодій, базовий прогноз банку щодо динаміки облікової ставки будується на сценарії збереження існуючих підходів до реалізації монетарної політики, в основі якої лежить таргетування інфляції.

«На сьогодні темпи інфляції все ще знаходяться нижче цільового інтервалу 5 + −1%. Разом з цим стадія швидкого зниження облікової ставки вже закінчилася, але певний запас для її незначної зміни ще залишився. Тому ми очікуємо подальшого поступового зниження облікової ставки до кінця року», — додав він.

Як повідомлялося, новий глава Нацбанку Кирило Шевченко висловив упевненість в тому, що регулятору слід продовжувати політику зниження облікової ставки, яка на сьогодні знаходиться в межах 6% річних.

З початку 2018 року НБУ ввів цикл жорсткої монетарної політики, який триває досі: реальна облікова ставка досягла значень 10% і вище; тільки за 2019 рік реальний ефективний обмінний курс зміцнився на 20%. Детальніше про монетарну політику Нацбанку читайте в матеріалі глави Ради НБУ Богдана Данилишина "Темна сторона макроекономічної стабільності" на сайті ZN.UA.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі