Нацбанк залишив облікову ставку без змін

Поділитися
Нацбанк залишив облікову ставку без змін © Андрій Товстиженко, DT.UA
Облікова ставка залишилась на рівні 6%.

Правління Національного банку прийняло рішення не змінювати облікову ставку, тобто залишити її на рівні 6% річних. Рішення було обгрунтовано, перш за все, високою невизначеністю через пандемію коронавирусу. Про це представники НБУ повідомили на прес-конференції.

За даними моніторингу цін НБУ, немає передумов для зміни облікової ставки, зокрема інфляція залишалася нижчою цільового діапазону 5% +/- 1 п.п.

Зниження облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Тобто кредити для споживачів (юр - і фізосіб) будуть дешевші, плюс, ціни будуть рости помірно.

Нагадаємо, що 22 жовтня правління Нацбанку прийняло рішення не змінювати облікову ставку, тобто залишити її на рівні 6% річних.

У вересні Нацбанк залишив облікову ставку на колишньому рівні - 6%. При цьому банкіри ще в липні чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку на 1 процентний пункт - до 5% річних, з огляду на невелике прискорення інфляції в червні і за підсумками травня.

З 12 червня Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.

Раніше Нацбанк вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. До цього правління Нацбанку прийняло рішення з 13 березня знизити облікову ставку з 11% до 10% річних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі