Балтійські країни запропонували п’ять своїх портів для експорту українського зерна

Поділитися
Три держави звернулися до Єврокомісії стосовно надання допомоги для втілення плану.

Три Балтійські країни – Литва, Латвія та Естонія – запропонували використовувати свої порти для безпечного транспортування зерна з України після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Для реалізації плану держави звернулися по допомогу до Європейської комісії, повідомив литовський міністр закордонних справ Ґабріелюс Ландсбергіс

"Балтійські країни мають п’ять портів, які можуть бути використані для безпечного експорту набагато більшої кількості українського зерна. Ми офіційно пропонуємо, щоб Європейська комісія допомогла нам збільшити пропускну здатність залізниці для Балтійського шляху", – написав він у Twitter.

За даними "Укрінформу", Єврокомісія вже отримала звернення від трьох країн щодо створення "Балтійського шляху". Це підтвердила представниця інституції Міріам Гарсіа Феррер. 

Пропозиції стосовно залучення портів на узбережжі Балтійського моря до експорту зерна з України на світові ринки також обговорювали міністри ЄС із сільського господарства й рибальства. Розглядалися, зокрема, можливість виділення субсидій для розвитку залізничного сполучення між країнами Європейського Союзу поряд з Україною та портами Балтії, і перенесення значного числа митних і прикордонних процедур безпосередньо до цих портів, які мають розвинуту інфраструктура для прискорення процесів.

Раніше президент України Володимир Зеленський казав, що "зернову угоду" можна продовжити, незважаючи на вихід із неї Росії. Він направляв листи Туреччині та ООН з пропозицією продовжити роботу ініціативи чи її аналога в тристоронньому форматі. Тим часом після погроз Міноборони РФ щодо суден, ворожий президент Владімір Путін заговорив про вимоги для того, щоб Росія повернулася до "зернової угоди". Глава МЗС Британії не виключив, що російські війська можуть атакувати цивільні судна в Чорному морі.

Україна також розглядала варіант перевезення зерна через територіальні води країн-членів НАТО, Румунії і Болгарії. Це могло б дозволити зменшити ризики ракетних атак зі сторони Росії. Литва та Хорватія запропонували Україні іншу допомогу у разі, якщо РФ все ж не погодиться на продовження чорноморської ініціативи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі