Азаров не має наміру працювати 10 років за прийнятими Тимошенко умовами поставок російського газу

Поділитися
Уряд України сподівається на успіх переговорів з Росією щодо змін умов договору про поставки російського газу і не вважає прийнятним залишати чинним цей договір протягом 10 років, заявляє голова уряду Микола Азаров.
Уряд України сподівається на успіх переговорів з Росією щодо змін умов договору про поставки російського газу і не вважає прийнятним залишати чинним цей договір протягом 10 років, заявляє голова уряду Микола Азаров.«Ми Росію дуже наполегливо, по-партнерськи, по-товариськи, переконуємо переглянути, на їхню думку прекрасний договір від січня 2009 року про поставки газу на 10 років...Ми з упевненістю говоримо, що для нас він вкрай невигідний. Але, оскільки договір виписаний таким чином, що дуже важко від нього відмовитися, але якщо в ході переговорів наш заклик не буде почутий, тоді ми будемо думати про якісь інші механізми. Але ми за цим договором 10 років працювати не будемо», - заявив Азаров на брифінгу у п'ятницю, 3 вересня, в Києві, відзначивши при цьому, що «російська сторона це прекрасно розуміє». «Чим довше вони (Росія) договір зберігають, тим, звичайно, для них вигідніше. Але ще раз підкреслюю, що 450 доларів помножені на дріб, який може дорівнювати в принципі одиниці, означає вкрай невигідні для України ціни на газ, вкрай невигідні для нашої економіки... для наших людей», - підкреслив прем'єр. «Тому ми шукаємо можливості і механізми, щоб переконати наших російських партнерів, що хоча їм вдалося, незрозуміло чому, переконати Тимошенко укласти такий невигідний договір з Україною, але це ж не вічне», - резюмував Азаров. При цьому прем'єр запевнив, що в питанні вступу РФ до Світової організації торгівлі Україна «ніяким шантажем» не займалася і займатися не буде. Нагадаємо, раніше Азаров заявив, що формула ціни на російський газ, незважаючи на отриману знижку - 100 доларів за 1000 кубометрів, як і раніше залишається невигідною для України, і Київ буде просити у російських партнерів перегляду цієї формули. За деякими даними, заради зниження ціни на газ Україна готова піти на поступки в питанні створення СП з «Газпромом». Пізніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що вважає достатньою знижку, яку Росія надала Україні. Експерти центру «Номос» Михайло Гончар і Максим Алінов вважають, що Україні слід добиватися перегляду газового контракту з Росією за допомогою юридичних механізмів, а не політичних домовленостей. Ціна імпортованого НАК «Нафтогаз України» природного газу у третьому кварталі 2010 року зросла на 6,8% в порівнянні з ціною другого кварталу - із 232,86 долара до 248,72 долара за тисячу кубометрів.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі