Антикризовий план: Кабмін знову пообіцяв створити півмільйона робочих місць

Документ
Поділитися
Антикризовий план: Кабмін знову пообіцяв створити півмільйона робочих місць Українцям пропонують взяти участь в дорожніх роботах і не тільки
Згідно з планом, нові робочі місця мають з'явитися в КП і приватних компаніях, які отримають бюджетні субвенції.

Для подолання наслідків карантину Кабінет міністрів збираэться реалізувати кілька антикризових програм. Зокрема, програму "500 тисяч робочих місць", яку на засіданні уряду в середу, 13 травня, представив міністр економічного розвитку Ігор Петрашко.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, ця програма повинна допомогти українцям, які втратили роботу під час карантину, і трудовим мігрантам, які повернулися з-за кордону.

Програма передбачає створення робочих місць в таких галузях:

- будівництво доріг та транспортної інфраструктури – 154 тисячі робочих місць;

- сфера благоустрою – 150 тисяч робочих місць;

- сільське господарство – 85 тисяч робочих місць;

- повернення людей на роботу в мікро- і малому підприємництві – 48 тисяч робочих місць.

Також передбачено заповнення вакансій у Державній службі з надзвичайних ситуацій, соціальних службах, "Укрпошті" і лісгоспах. 15 тисяч осыб уряд має намір задіяти в оцифрування документів і архівів, а також створити ще 10 тисяч робочих місць шляхом стимулювання підприємницької діяльності.

Механізмом створення робочих місць, згідно з урядовим планом, повинні стати комунальні підприємства, державні субвенції, а також пряма підтримка бізнесу грошима.

У Кабміні запевнили, що для 216 з 500 тисяч запланованих робочих місць вже є державне фінансування.

Читайте також: Рада ухвалила за основу законопроект про ненарахування під час карантину штрафів за несплату кредиту

Місяць тому прем'єр Денис Шмигаль обіцяв створити 500 тисяч робочих місць уже у травні. За його словами, у кабміні вже є якийсь план, розроблений "кращими вченими зі світовими іменами", а участь у його реалізації братиме Рада економічного розвитку на чолі з прем'єром.

25 березня Кабінет міністрів оголосив режим надзвичайної ситуації на всій території України. З 12 березня в країні оголошено карантин, який кілька разів продовжували.

Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця". Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають усі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі