"Сьогодні Антимонопольний комітет України вивчає питання функціонування ринку банківських послуг на конкурентній основі в контексті збільшення кількості банків з державною часткою та зростання їх частки в окремих сегментах ринку банківських послуг", - поінформували у відомстві.
В АМКУ також повідомили, що 24 лютого направили запити про надання інформації в три професійні об'єднання учасників ринку банківських послуг та банки.
"Отримана інформація буде проаналізована на предмет необхідності вжиття заходів для забезпечення державного захисту конкуренції з урахуванням вимог законодавства", - відзначили в АМКУ.
Нагадаємо, що 20 лютого три держбанки – "Приватбанк", "Ощадбанк" і "Укргазбанк" - одночасно знизили ставки за депозитами.
На початку лютого голова "Приватбанку" Олександр Шлапак заявляв, що держбанки планують "домовитися і з питань процентної політики, і про можливий поділ ринку".
Також повідомлялося, що за 2016 рік вклади клієнтів банків зросли на 117,6 млрд грн. Частка коштів населення і бізнесу в зобов'язаннях банків протягом року зросла з 64,0% до 73,4%.
У березні 2016 року НБУ планував запровадити новий інструмент підтримки банків у разі відтоку депозитів під назвою Emergency Liquidity Assistance (ELA).
У 2014-2015 роках Україна зіткнулася з важкою банківською кризою, що завдало нищівного удару по довірі до банківської системи і її регулятора. За даними соцопитувань, на кінець липня 2015 року не довіряли банкам переважна більшість (76,5%) українців.