АМКУ розгледів ознаки можливої змови на ринку пального в Україні

Поділитися
АМКУ розгледів ознаки можливої змови на ринку пального в Україні © 24tv.ua
Поки у Кабміні операторів автозаправних станцій звинувачують у спекуляції пальним, АМКУ відстежує причини відсутності палива на АЗС.

Антимонопольний комітет проаналізує ситуацію, що склалася на українському ринку пального, та заявляє, що буде з'ясовувати, чи могла криза бути спричинена змовою найбільших гравців ринку. Про це повідомляє пресслужба Антимонопольного комітету України.

В АМКУ уточнюють, що йдеться не про ціни, а про відсутність палива на заправках.

"Антимонопольний комітет розпочав дослідження щодо дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Мета – з’ясувати, чи були/є об’єктивні причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, що стосується обмеження пропозиції протягом квітня – травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку", — йдеться в повідомленні.

В АМКУ зазначають, що вже протягом двох тижнів моніторять ситуацію на ринках пального із загальнодоступних джерел, отримують інформацію від споживачів та органів влади.
Також відбулася робоча зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні.

В АМКУ наголошують, що проведені заходи дозволять з’ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об’єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації.

Нагадаємо, поки АМКУ відстежує причини відсутності палива на АЗС, у Кабміні операторів автозаправних станцій звинувачують у спекуляції пальним.

"Ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більше за гранично допустимі — 60, 65 і навіть 70 гривень за літр. У країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Жорстоко реагуватимемо на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу", — підкреслила перша віцепрем'єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.

В уряді вважають, що ціна на пальне знаходиться в районі 40 грн за літр. Адже було втричі знижене ПДВ і обнулений акциз на пальне. Відповідно, почав діяти новий порядок розрахунку граничних цін. У березні це справді призвело до зниження цін на пальне.

Проте згодом на українському паливному ринку сталася криза, що обмежила пропозицію пального у мережах АЗС. Зокрема, окупанти знищили єдиний нафтопереробний завод в Україні, що діяв - Кременчуцький НПЗ.

Після військового вторгнення Росії на територію України наша держава втратила майже увесь імпорт пального. Мова йде про 80% внутрішнього споживання. 

Кабмін навіть дозволив скасувати "стелю" для цін на на преміальне пальне на АЗС. Але за однієї умови - торгівлі також і пальним за регульованими цінами.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі