Окупанти бомбили два НПЗ України, один працюючий - знищено

Поділитися
Окупанти бомбили два НПЗ України, один працюючий - знищено © oilreview.kiev.ua
Інформація про бомбардування одного з НПЗ поки що потребує підтвердження офіційних джерел в Україні.

Окупанти можливо знищили або пошкодили два українські нафтопереробні заводи, один з яких - Одеський НПЗ, був зупинений 12 років тому, а другий - Кременчуцький НПЗ, був одним із двох працюючих в Україні. Про знищення останнього повідомив голова Полтавської ОВ Дмитро Лунін після обстрілу Кременчука 1 квітня.

Повідомлення датоване вечором 2 квітня.

"Окупанти масово обстріляли Кременчуцький НПЗ та навколишні склади паливно-мастильних матеріалів. На жаль, інфраструктура підприємства знищена. Завод не працює", - повідомив він.

За словами Луніна, екологічної катастрофи немає, ДСНС контролює ситуацію.

Кременчуцький НПЗ був одним із двох працюючих нафтопереробних підприємств України, хоч і функціонував приблизно на 16% від проектної потужності. Підприємство переробляло близько 3 млн. тонн нафти на рік.

Крім того, під час обстрілу Одеси вранці, 3 квітня, було ймовірно пошкоджено або знищено Одеський НПЗ, який простоював з 2010 року.

"Знищили нафтопереробний завод і три сховища ПММ у районі Одеси", - передає російське інформагентство ТАСС.

Нагадаємо, після обстрілу Одеси 3 квітня офіцер оперативного командування "Південь" Владислав Назаров повідомив, що метою нападників було ураження об'єктів критичної інфраструктури.

Одеський НПЗ було зупинено ще у 2010 році, підприємство перебувало у критичному стані. До 2013 року НПЗ належав російській нафтовій компанії "ЛУКОЙЛ", яка згодом продала цей актив групі "ВЕТЕК" Сергія Курченка. Пізніше "ВЕТЕК" передала завод у заставу ВТБ за кредитом, виданим кіпрською Swisspro Capital. Сам Курченко незабаром залишив Україну, а завод був де-факто націоналізований.

Загалом в Україні було 7 нафтопереробних підприємств, у тому числі – три прямо чи опосередковано контрольовані Росією. Усі НПЗ, крім двох, припинили роботу з 2009 по 2012 рік, у тому числі – через банкрутство.

При цьому, як відомо, всі ці роки основні імпортні постачання палива в Україну здійснювалися з Росії та Білорусі.

У 2022 році імпорт з Росії практично не відбувався. Проте напередодні вторгнення РФ в Україну - з 7 лютого, Білорусь почала блокувати перевезення залізничним транспортом нафтопродуктів, завантажених на станціях "Литовських залізниць". Після цього українські АЗС змушені були перейти на білоруське пальне.

Після початку війни Україна повністю перебудувала логістику постачання пального, переорієнтувавшись на Європу.

Також, згодом з'ясувалось, що на нафтобазах, які бомбили окупанти з початку війни по всій Україні, майже не було палива. Про це розповів директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн в інтерв'ю ВВС. Він пояснив, що ринок був готовий до бомбардування цих об'єктів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі