Американські студенти розробили план повоєнної відбудови Бучі

Поділитися
Американські студенти розробили план повоєнної відбудови Бучі © Голос Америки (Українська служба)
Американці працюють над рішеннями, які потрібні для майбутнього Бучі.

Студенти Пенсильванського університету створили проєкт повоєнної відбудови міста Буча Київської області, яке постраждало від російських військ на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

План розробили у рамках програми Держдепартаменту США Diplomacy Lab – це програма із залучення американських університетів до розробки комплексних рішень відбудови українських міст, постраждалих від російської агресії, пише «Голос Америки».

Американські студенти бачать відбудовану Бучу як місто велосипедів, прогулянкових пішохідних доріжок і безпечного екологічного простору.

«Мислячі українці та американці працюють разом над рішеннями, потрібними для майбутнього Бучі, будучи чутливими до потреб цього чудового міста, якому довелося так багато пережити», – сказала спецпредставниця США з питань глобальних партнерств Дороті Маколіфф.

Однією з керівниць проєкту є американська вчена-містобудівельниця Ежені Бірч, котра спеціалізується на історії міжнародного і внутрішнього планування та на відродженні міст.

«Студенти доклали всіх зусиль, щоб усвідомити жахливий досвід, який пережили мешканці Бучі. Я сама як учасниця відновлення Нью-Йорка після теракту 11 вересня 2001 року намагалася пояснити їм сутність подібних речей. Наші студенти глибоко перейнялись тим, що сталося і пропонують рішення, котрі наголошують на важливості єднання громади у місті, щоб мати шанс на зцілення», − зазначила Бірч.

Бучу, за словами професорки, обрали для проєкту з огляду на те, що місто стало важливим символом стійкості і життєздатності далеко за межами України.

Посолка України у США Оксана Маркарова пообіцяла передати проєкт молодих урбаністів міському голові Бучі та американцям, котрі допомагають її відбудові, зокрема Фундації Говарда Баффета.

Також Маркарова, що під час російської окупації Бучі загинули щонайменше 1400 мирних мешканців, включаючи 37 дітей, а ще понад 175 людей знайшли братських могилах, виявлених після деокупації міста. Прокуратура України вже відкрила близько 9000 справ про воєнні злочини, зареєстровані у Бучі та околицях.

Нагадаємо, столиця американського штату Нью-Йорк – місто Олбані – виступило з ініціативою стати партнером Бучі.

Десятки закордонних міст беруться підтримувати українські громади і стають їхніми побратимами. Як міста стають побратимами? Що дає така співпраця? Як розширити мережу побратимських зв'язків? Про це пишуть Олена Огороднік та Вікторія Онищенко у статті «Єднання міст проти війни: що таке побратимство, і як його встановити».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі